Wpis z mikrobloga

Aktywizacja bezrobotnych:
Okazało się że umowa na zlecenie pozbawia mnie statusu bezrobotnego. Miałem dziś pracować cały dzień (347 pln), ale straciłbym zasiłek (1200 pln +nfz), więc siedzę i piję piwo, bo to bardziej mi się opłaca
#bezrobocie #pracbaza #praca #prawo #polska
  • 46
  • Odpowiedz
@deryt: No ale na poziomie logiki, to albo pracujesz albo nie pracujesz. Trudno oczekiwać zasiłku za to, że łaskawie poszło się do roboty ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@deryt: No ale na poziomie logiki, to albo pracujesz albo nie pracujesz. Trudno oczekiwać zasiłku za to, że łaskawie poszło się do roboty ¯(ツ)


@Warzywo:
Trochę tak, ale na moim dzisiejszym przykładzie widać że to tworzy patologię i powinno się zrobić wyjątek że możesz dorobić max ileś-tam pln na umowie o dzieło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartez_94: przypomina mi się ostatnia robota jaką wykonywałem w Polsce na kostce brukowej. Musiałem brać wolne w robocie by stawić się do urzędu pracy i traciłem godziny pracy. A ze mną w kolejce wielu innych podobnych.
  • Odpowiedz
potężny programista jesteś,


@Zielonka696969:
Nigdy nie byłem programistą. Byłem informatykiem, choć miałem czasem programowanie w pracy. Ale rok temu się posypało, a dwa miesiące temu zostałem oficjalnie bezrobotny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie to nie szukam pracy, wiec dlatego tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz