Wpis z mikrobloga

Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol uzależnił od siebie użytkowników.

Interfejs wygląda inaczej na każdym urządzeniu, segregacja ustawień woła o pomstę do nieba, algorytmy wyświetlania treści leżą i kwiczą, wyszukiwarka jest do granic upośledzona, opcje zarządzania postami, wydarzeniami i grupami są maksymalnie nieintuicyjne, zamknięte grupy ograniczają przepływ informacji w Internecie, optymalizacja całego serwisu, jak i komunikatora jest w opłakanym stanie, szczególnie na komputerach z Windowsem.

Najgorsze jest to, że żadnemu z potentatów technologicznych nie opłaca się tworzenie przejrzystej i funkcyjnej alternatywy, ponieważ walka z Facebookiem jest finansowo z góry skazana na porażkę.

#facebook #technologia #takaprawda #messenger
Pobierz T.....s - Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol...
źródło: comment_1607599889WkW9WYeIP5ZkVj8YGFIUWR.jpg
  • 67
Messengery to gówno jakich mało


@denerwujesie: a ja nawet lubię, bo
- voice clipy ()
- łatwe szukanie w konwersacji
- łatwe przeglądanie zdjęć z konwersacji

i przede wszystkim bardzo łatwo zagadać do kogoś, kogo znasz tylko nazwisko (nie musisz prosić o żadne namiary). ale to już chyba zasługa fejsbuka, że zachęcił ludzi do podawania tam prawdziwych danych
@ZjadaczPrzegrywu: tak - na forum mogłeś się zarejestrować niemal zawsze, zaproszenia czy weryfikacja była tylko na jakichś forach warezowych. A teraz grupę tworzoną przez lata przez tysiące użytkowników ktoś może sobie z dupy zamknąć razem ze wszystkimi treściami przed "osobami trzecimi". Można było wyłapać bana za pisanie głupot, ale treści były zazwyczaj dostępne dla wszystkich, bez rejestracji i z indeksowaniem w google(!).

Nie wspomnę, że na takich grupach jeszcze koszą kasę,
ale to już chyba zasługa fejsbuka, że zachęcił ludzi do podawania tam prawdziwych danych


@noelo_cohelo: nie zachęcił tylko zmusił. No i taki whatsapp jest znacznie lepszy - zarówno jeżeli chodzi o przeglądanie mediów. Ma oddzielny folder na telefonie na media, którego można robić backup, czego nie zrobisz na Messengerze. Możesz zrobić kopię whatsappa na dysku google czy gdzie ci się podoba.

Łatwe szukanie w konwersacji? Na messengerze FB to tragedia i
jak to zmusił? xd


@noelo_cohelo: jak ktoś zgłosi Twój profil, albo FB automatycznie wyłapie, że jest na nieprawdziwe dane to ci zablokują konto i każą wysłać skan dowodu tożsamości albo pożegnaj się z treściami i kontaktami ( ͡º ͜ʖ͡º) WhatsApp niestety został kupiony przez FB i jest bardzo popularny na Zachodzie, ale na razie jakieś zmiany na gorsze go omijają.

No i dopóki nie robisz backupu
@geuze: znam parę osób, które miały/mają nieprawdziwe dane, i jakoś umykają temu strasznemu aparatowi represji.
masz rację, pewnie jest to w regulaminie, no ale c'mon, nie każdy to stosuje, nie trzeba też wcale mieć konta.
no a jest to zwyczajnie wygodne i ja lubię, bo ułatwia chociażby stalking ludzi xd
@geuze: znam parę osób, które miały/mają nieprawdziwe dane, i jakoś umykają temu strasznemu aparatowi represji.


@noelo_cohelo: no 99% unika, ale sam mam wśród swoich znajomych konta, które były przez całe lata na dane typu Piotr Piotrek Piotrowski itp. i nagle z dupy dostawali żądanie o skan dowodu osobistego albo wszystkie treści, komentarze, relacje i kontakty możesz sobie w rzyć wsadzić ¯\_(ツ)_/¯ Więc możesz sobie z tego robić heheszki, ale to
@geuze i słusznie, wpisywanie niepoprawnych danych to oszustwo i łamanie regulaminu ¯_(ツ)_/¯
udostępniają ci za darmo infrastrukturę, to wymagają czegoś w zamian. powtarzam ze in the first place nikt ci konta nie kazał zakładać
Mnie najmocniej ciekawił aspekt że nawet w zależności od użytkownika, z 5-7 lat temu pamiętam jak byłem na domówce w mieszkaniu studenckim i każdy lokator miał inny interfejs na FB xD


@Kashankovsky: to się nazywa testy A/B niekiedy C i D ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu wrzuca się kilka wersji i sprawdza która najlepiej konwertuje. Potem ta co wygrała idzie globalnie to wszystkich.
@Tom_Venus: wkurza mnie w grupach na fb to że nie ma specjalnie jakiegoś porządku. Wchodzę na LEGO polska, a tam każdy post o chwaleniu się nowa figurką czy zestawem i trzeba się przedzierać by zobaczyć coś innego

Fora nie były idealne, ale przynajmniej mogłeś wejść w te sekcje co cię interesują itd

Oczywiście są tagi, ale nawet to nie działa jak należy xD

Anyway, post leci do ulubionych, bo czekałem na
@ziurek: @Zuchwaly_Pstronk:
Pocieszyliście mnie Panowie, bo ostatnio miałam wrażenie, że tylko u mnie przydarzają się te dość nietypowe błędy. Dodawanie postów z poziomu strony sypie co chwilę błędami, sytuację obecnie ratuje mi jedynie creator studio ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Polecam Caprine. Nie trzeba utrzymywać całej kobyły, a tylko sam messenger


@mariecziek: właśnie dzisiaj się #!$%@?ł, żadne – podkreślam – ŻADNE ustawienie nie działa, nie ma ciemnego trybu, nie ma możliwości schowania paska ze znajomymi, nawet nie działa dźwięk nowej wiadomości, najpewniej ekipa cukierberga coś znowu majstrowała w stylach strony i taki jest tego efekt