Wpis z mikrobloga

Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol uzależnił od siebie użytkowników.

Interfejs wygląda inaczej na każdym urządzeniu, segregacja ustawień woła o pomstę do nieba, algorytmy wyświetlania treści leżą i kwiczą, wyszukiwarka jest do granic upośledzona, opcje zarządzania postami, wydarzeniami i grupami są maksymalnie nieintuicyjne, zamknięte grupy ograniczają przepływ informacji w Internecie, optymalizacja całego serwisu, jak i komunikatora jest w opłakanym stanie, szczególnie na komputerach z Windowsem.

Najgorsze jest to, że żadnemu z potentatów technologicznych nie opłaca się tworzenie przejrzystej i funkcyjnej alternatywy, ponieważ walka z Facebookiem jest finansowo z góry skazana na porażkę.

#facebook #technologia #takaprawda #messenger
T.....s - Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol...

źródło: comment_1607599889WkW9WYeIP5ZkVj8YGFIUWR.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
wyszukiwarka jest do granic upośledzona,


@Tom_Venus: Niedawno się nad tym zastanawiałem, i to jest zrobione specjalnie. By 10 raz postować tę samą dyskusję, by spędzać jak najwięcej czasu szukając i przeglądając. By był ruch.

Dobra wyszukiwarka przecież ograniczała by Twój czas na FB i bezpośrednio uderzała w model biznesowy, którym jest ukraść Ci jak najwięcej czasu i uwagi.
  • Odpowiedz
@Pangia: Pewnie tak jesty jak mówisz, na poczatku myślałem, że to jak zawsze coś na Linuksie mi się posypało, a tu widzę problem jest bardziej globalny. U mnie jest dźwięk nowej wiadomości, ale ikona na pasku nie staje się niebieska. No i ciemny motyw nie działa. Trzeba czekać na aktualizaję.
  • Odpowiedz
business.facebook.com


@choochoomotherfucker: Również używam, jest nawet apka do tego. Ale jeśli chodzi o publikowanie treści, creator przypadł mi najbardziej do gustu - chyba kwestia przyzwyczajenia :-)
  • Odpowiedz