Wpis z mikrobloga

Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol uzależnił od siebie użytkowników.

Interfejs wygląda inaczej na każdym urządzeniu, segregacja ustawień woła o pomstę do nieba, algorytmy wyświetlania treści leżą i kwiczą, wyszukiwarka jest do granic upośledzona, opcje zarządzania postami, wydarzeniami i grupami są maksymalnie nieintuicyjne, zamknięte grupy ograniczają przepływ informacji w Internecie, optymalizacja całego serwisu, jak i komunikatora jest w opłakanym stanie, szczególnie na komputerach z Windowsem.

Najgorsze jest to, że żadnemu z potentatów technologicznych nie opłaca się tworzenie przejrzystej i funkcyjnej alternatywy, ponieważ walka z Facebookiem jest finansowo z góry skazana na porażkę.

#facebook #technologia #takaprawda #messenger
Pobierz
źródło: comment_1607599889WkW9WYeIP5ZkVj8YGFIUWR.jpg
  • 67
Interfejs wygląda inaczej na każdym urządzeniu


@Tom_Venus: Mnie najmocniej ciekawił aspekt że nawet w zależności od użytkownika, z 5-7 lat temu pamiętam jak byłem na domówce w mieszkaniu studenckim i każdy lokator miał inny interfejs na FB xD
@Tom_Venus: A mnie denerwuje jak wchodzę poczytać komentarze, np pod czymś "śmiesznym" a tam #!$%@? 90% komentarzy to ludzie się nawzajem oznaczają, wychodzi gówno nie komentarze. Przyczyny tego, myślę że są trzy, główne: lenistwo (bo nie chce się klikać udostępnij, albo wysłać linka), głupota (bo nie wie jak inaczej) i chęć atencji.
(°°
@pan-bartolomeu-dias: Akurat messeger jest sukcesywnie wypierany przez whatsappa, na zachodzie Europy ludzie przestali używać messengera z 5 lat temu, wydaje mi się że u nas też na to przyjdzie czas. Kwestia wyższości interfejsu messengera nad interfejsem whatsappa to tylko kwestia przyzwyczajenia. Mi się wydaje że tym co trzyma facebooka przy życiu są właśnie fora tematyczne, które w zasadzie w całości się tam przeniosły no i różne bardziej formalne grupy- współpracownicy, organizacje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tom_Venus: A wiesz że to świetny pomysł na biznes? Stworzyć potrzebę i ją sprzedawać ludziom ale taka formuła się wyczerpuje po pewnym czasie i wtedy wchodzi on, cukierberg i Facebook 2.0, nowy odświeżony ale za 5dolarow hehe
wydarzeniami i grupami są maksymalnie nieintuicyjne, zamknięte grupy ograniczają przepływ informacji w Internecie, optymalizacja całego serwisu, jak i komunikatora jest w opłakanym stanie, szczególnie na komputerach z Windowsem.


@Tom_Venus: a jeszcze jak spróbujesz administrować stronę na fb, dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. Naprawdę byłem w szoku jak to jest możliwe, żeby tyle błędów było w najpowszechniejszej platformie do publikacji treści. Do tego wszystko nieintuicyjne, do zarządzania postami masz ze 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chaval966: z forami muszę się zgodzić, na FB jest ich dużo i mają zazwyczaj sporo aktywnych użytkowników, często jedyną jako taką alternatywą jest wykop lub Reddit. Whatsapp należy do Facebooka. A dymki czatu to jest dla mnie najważniejsza funkcja Messengera, bez nich byłby gówniany w 100%. Zastanawiam się czy mają na to jakiś patent.