Wpis z mikrobloga

Czy w czystej #java jest możliwość prostego tworzenia nowego obiektu wykorzystując zawartość Stringa?
Chodzi mi o coś takiego:

Mam kolekcję: "List students = new ArrayList<>();" zawierającą obiekty klasy Student, korzystając z FileWritera i pętli foreach zapisałem każdą jego wartość (obiekt) do pliku (do osobnej linii) i jego przykładowa zawartość prezentuje się następująco:

Student{studentFirstName='Jack', studentLastName='Hightower', studentCity='Houston', studentAddress='Mint Hills', studentPhoneNumber='+1-241-300-4840', studentBirthdayYear=1968, studentBirthdayDay=23, studentBirthdayMonth=4, studentClass=null}
Student{studentFirstName='Jennifer', studentLastName='Kidman', studentCity='El Paso', studentAddress='Clayton', studentPhoneNumber='+1-167-643-2696', studentBirthdayYear=1965, studentBirthdayDay=9, studentBirthdayMonth=9, studentClass=null}

Teraz korzystając z BufferedReadera i FileReadera pętlą foreach odczytuję linię po linii i chciałbym stworzyć z tego obiekt o danych wartościach i dodać go do wcześniejszej kolekcji List students

Orientujecie się może, w jaki sposób można to w miarę prosto i szybko zrobić?
Niby mógłbym probować pobierać poszczególne wartości pomiędzy apostrofami i przydzielać je do odpowiednich parametrów konstruktora, a utworzony obiekt zapisywać do kolekcji , no ale nie wiem czy tędy droga skoro mam już gotowy "szablon" obiektu..
#programowanie
  • 7
@DinapeS: użyj JSONa lub innego formatu do serializacji. Dawniej używało się mechanizmu wbudowanego w Javę, czyli serializację (wspomniane już Serializable), ale w dzisiejszych lepiej jest tego nie używać