Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Wczoraj miałam urodziny.

Na początku było kiepsko, bo w nocy miałam koszmar - zadzwoniła do mnie mama i mimo, że urodzin nie obchodzi, miałam skrytą nadzieję, że dzwoni z życzeniami. Oczywiście zamiast tego miała do mnie pretensje, bo nie jestem na jakimś weselu, po czym weszłam w stado pająków (__) Obudziłam się przerażona i chociaż rodzice nigdy nie składali mi życzeń urodzinowych, przez cały ranek szczególnie doskwierała mi świadomość, że nie zadzwonią ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale później pojechałam po swój tort urodzinowy, zrobiłam sobie domowe spa, ubrałam mini-choinkę, a luby rozwiesił w całym mieszkaniu światełka i humor gituwa () Do tego po południu niespodziewanie odwiedziła mnie znajoma z życzeniami i prezentem (ʘʘ) Wieczorem tradycyjnie z @Grizwold @Theia i @bluck wręczyliśmy sobie prezenty z okazji Mikołajek i moich urodzin i zdmuchnęłam pogańskie świeczki z tortu życząc sobie wszystkiego co najlepsze, więc już w ogóle było mi najlepiej ()

I kiedy porównuję to z moimi 17. urodzinami, kiedy to mama zrobiła mi uber-awanturę tylko dlatego, że przyjęłam prezent urodzinowy od chłopca i to jeszcze chłopca ze świata (najgorzej!), a prezent wyrzuciła przez okno, to zastanawiam się, czemu kiedyś dawałam się wpędzać w wyrzuty sumienia spowodowane urodzinami, skoro można je spędzić celebrując życie.

------

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.

#swiadkowiejehowy #urodziny
Pobierz 13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie 
Wczoraj miałam urodziny.

Na początku było ...
źródło: comment_1607335725zlJiuT0YtitCWfoWiOLrI7.jpg
  • 52
@13czarnychkotow sto lat Mirabelko! A jeśli mowa o pogańskich świeczkach to 6 grudnia był dla Słowian pierwszym dniem zimy (Spas Zimowy), a po tym jeszcze kilka pomniejszych świąt składające się w Szczodre Gody trwające od dnia przesilenia przez mniej więcej 14 dni czyli od chrześcijańskiego Bożego Narodzenia do Trzech króli
@Viking- taak, byłam ŚJ, u nich akurat wszystkie święta są zabronione, bo pochodzą od pogaństwa :P tylko oni argumentują zakaz Bożego Narodzenia tym, że to od rzymskiego święta związanego z przesileniem zimowym, ale pewnie w każdej kulturze było jakieś święto zwiazane z przesileniem
@13czarnychkotow dokładnie tak, datę Bożego Narodzenia ustanowiono bodajże w 353 roku w dzień narodzin Mitry - Boga słońca, czyli na 25 grudnia. Tutaj ŚJ mają pełną rację jeśli chodzi o genezę świat chrześcijańskich. Podobnie z resztą jak niektórych symboli. Ciekawe jest podobieństwo np. krzyża Jerozolimskiego do słowiańskiego symboli ręce boga z IV czy nawet VII w.p.n.e
@Qba_89 to super, obchodzenie urodzin jest spoczko :3

@Viking- taak, krzyż akurat jest znany w mnóstwie religii. Co nie zmienia faktu, że pogańskie zwyczaje czy symbole wcale złe być nie muszą tylko ze względu na pochodzenie. A wpędzanie w poczucie winy, bo się przyjęło prezenty z tej okazji jest moim zdaniem w ogóle bez sensu.

@Dru_Gru Theia to moje siostra, więc tak :P

@Bover no wiesz, jednak z nimi mieszkałam te większość