Wpis z mikrobloga

@nivixi: coś kiedyś słyszałem o podobnym przypadku, ale nie wiem czy z Podkarpacia, na pewno słyszałem o dwóch gościach co przynieśli niewybuchy i palili nimi w ognisku.
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: chrześcijaństwo się ucywilizowało, ale w 20 wieku jakoś byli gotowi posunąć się do wielu zbrodni. Mentalnie tak daleko nie uciekliśmy i jeszcze dzisiaj można usłyszeć, że ksiądz to jest święty i koronawirusa nie przenosi.
  • Odpowiedz
@Szczebaks: też mi coś. u nas Kościół Katolicki wykopuje z krypt szczątki zmarłych i robi z tego relikwie (oczywiście na sprzedaż).

XXI wiek a jakaś sekta handluje prochami. i cała wieś szczęśliwa.
  • Odpowiedz
W Afryce to, w Afryce tamto.
2020 rok, XXI wiek, a w Europie (Polsce) podczas każdej niedzieli chłop zamienia wodę w wino, a kawałek wafla w ciało, które jest następnie zjadane. Czasami jest okazja, by pocałować relikwie (kawałki ludzi, ich rzeczy osobistych). Raz do roku ten sam człowiek przechodzi po mieszkaniach, leje wodą z magicznymi mocami, a ludzie mu płacą. Ludzie wydają pieniądze by ich imiona, były przeczytane podczas obrzędów, bo... mają
  • Odpowiedz
@Qullion: i tak ciągle nic. w XXI wieku katolicy nie biegaja i nie ucinaja rąk żeby zrobić medalion albo nie zabijaja w imię wiary. Próbowanie porównywać katolików dla większości których wiara to godzina w tygodniu do zaślepionych wyznawców np. islamu jest po prostu trollowaniem.
  • Odpowiedz
@Szczebaks: a nasi szamani chcą nakazać rodzić płody bez mózgu, bo twierdzą, że jakiś wymyślony gościu się za to obrazi albo uważają, że koronawirus to zemsta tego typka za homoseksualizm. Nie widzę jakiejś wielkiej różnicy
  • Odpowiedz
  • 3
@Szczebaks A Chinole wierzą, że sproszkowany róg nosorożca i pazur tygrysa spowoduje, żeby staremu dziadowi będzie dygał. ¯_(ツ)_/¯
Rozumowanie to samo.

@BajerOp Khem, w Polsce wierzą, że smalec z psów, kocia skórka na korzonki, a i w egzorcyzmy też wierzą. xD

i jeszcze masa innych rzecz, wierzą w cudowną moc obrazów innych przedmiotów, szaman chodzi raz w roku po wsi, miasteczku i oni dają mu pieniądze bo mu są potrzebne.


O to
  • Odpowiedz