Wpis z mikrobloga

@wiem_wszystko: a czy tam biegają i ucinają wszyscy ręce, religie plemienne to kilka procent, kraj jest w połowie chrześcijański, częściowo też muzułmański.
Muzułmanie potrafią dokonywać zabójstwa honorowych w takich krajach jak Niemcy czy Francja. W Polsce nikt nikogo nie zabija w imię religii i nie obcina dłoni, ale mentalne podobieństwa można znaleźć tylko zobacz jak różni są kulturowo i jak niedawno przeszli od wierzeń w amulety do chrześcijaństwa i islamu.
  • Odpowiedz
Nie porównuj afrykańskiego zacofania cywilizacyjnego do religii chrześcijańskiej.


@mroznykasztan: Będę

no niezłe porównanie do kaleczenia ludzi w Tanzanii.


@Asmo: Chciałbym tylko przypomnieć, że Żymianie do dziś obcinają napleta niemowlakom
  • Odpowiedz
@Szczebaks: 2020 w środku Europy upuszcza się krew, leczy pijawkami, robi biznes na lewoskrętnej witaminie C która "leczy raka", a Jerzy Zięba zbija na tym fortunę.
Kwestie klęczenia przed krzyżem czy opowiadania facetowi w sutannie o tym, że się waliło konia, przemilczę bo zostało to już skutecznie wyszydzone ;)
  • Odpowiedz
@Szczebaks: byłem kilkukrotnie w Tanzanii i na początku tez się dziwiłem, ale zrozumiałem szybko ze mamy równie tępy naród, które wierzy w jakiegoś typa który wyszedł z jaskini 2k lat temu.

Taka maja religie, my mamy taka. Takie wychowanie, ani jedna, ani druga nie jest logiczna czy „lepsza”
  • Odpowiedz
My jesteśmy białymi uprzywilejowanymi bo nie odcinamy sobie rąk.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@josedra52: chyba że zmarłym świętym, to tak - relikwii mamy sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie róbcie mu krzywdy


@scratcher: Dokładnie. Zostawcie kurczaka!
  • Odpowiedz
@Qullion: a inni wierzą, że jest kilkadziesiąt płci i można sobie wybrać jaką się chce. Do tego wprowadzili powszechną równość i tolerancję, a jak kto się nie zgadza, to kula w łeb. No i plemię jada regularnie mięso ustami wodza i jego świty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czytam te argumenty zaczynające się od "a u nas..." i się zastanawiam, czy żadnemu głąbowi nie przyszło do głowy, że niezależnie w co kto u nas wierzy, nikt nie obcina innym rąk!
  • Odpowiedz