Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś kompletnie nie zwracałem na to uwagi, ale teraz, jak widzę kogoś z #tatuaze (to samo odnosi się do #piercing inny niż kolczyki w uszach u kobiet czy włosów w jaskrawych kolorach), to pojawia mi się uśmiech politowania. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zakładam, że mam do czynienia ze skrajnym konformistą, który byłby w stanie chodzić z gównem na czubku głowy, gdyby tylko zrodziła się taka moda na instagramie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie została osiągnięta masa krytyczna i te wszystkie modyfikacja ciała, które od kilku lat są mocno lansowane w social mediach, stały się po prostu obciachowe. Wcześniej spotykając osobę z tatuażem, kolczykiem w nosie czy niebieskimi włosami, można było to co najwyżej za niegroźną ciekawostkę. Teraz stało się to tak wszędobylskie, wyświechtane i oklepane, że aż śmieszne.

Co sądzicie o tej modzie? Skąd to się w ogóle wzięło? Dlaczego tatuaże, piercing i inne modyfikacje ciała stały się w ostatnich latach tak popularne, nawet w rzekomo konserwatywnej Polsce?

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #modadamska #modameska #modyfikacjeciala #tatuaze #piercing #kolorowewlosy #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fcc542ec3fc8b000a774f3c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

Zgadzasz się, że moda na modyfikacje ciała w ostatnich latach sprawiła, że stały się obciachowe?

  • Tak 42.0% (1041)
  • Nie 58.0% (1437)

Oddanych głosów: 2478

  • 95
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: @MaszBaboTalerz: nie wiem czwmu tak weszliscie z chamskimi pyskowkami do opa, ja tez widze ze im blizej rocznika 90, tym mniej wytatuowanych ludzi, a im blizej 00 tym wiecej dzieciakow z tatuazami, scarami itd.
Piercing byl tak samo popularny.
Wydaje mi sie ze 10lat temu jak sie mialo te 20 lat to jeszcze nie bylo tak obficie salonow tatuazu. A teraz na prawde mozna sobie cos fajnego zeobic.
No
  • Odpowiedz
zapiekło


@Iskaryota: dopóki sytuacja nie dotyczy bezpośrednio mnie to mam to w dupie czy ktoś robi sobie tatuaże, czy będzie się ich wstydził na starość, czy pali fajki i jakich perfum używa. Nie obchodzi mnie jak ktoś robi se kolczyki na fiucie, czy chce amputować nogę lub usunąć dziecko bo taki ma kaprys.
Jedynie wkurza mnie narzucanie swoich jedynych i słusznych poglądów
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Niech sobie każdy robi co chce, ale faktem jest, że wiekszość tatuazy jest #!$%@? jesli chodzi o wzornictwo, jakieś orła cienie, andźeliny dżoli wygladajace jak godlewska, infantylne motylki albo parodie irezumi. Dodaj do tego brzydkie ciało, z rozłazłymi tuszami na tłuszczu. Ciekawy tatuaż który dodaje urody to niezwykła rzadkość. A piercing to już u mnie rzyg, bez względu na biżu i miejsce wpięcia.
  • Odpowiedz
@pi73r: ale ja nie mówię o perspektywie 1000 lat i dzikusów, tylko o perspektywie kilkunastu tysięcy lat. Tatuaże i zdobienia ciała zawsze były obecne, w każdej jednej kulturze. Może oprócz monoteistycznych religii, które z punktu widzenia całej ludzkości trwają na razie dosyć krótko.
  • Odpowiedz
ale jak ktoś na siłę chce się poczuć elitą to wtedy


@MaszBaboTalerz: no wlasnie mam wrazenie ze wy zgnoiliscie goscia za jakas tam jego opinie i wy sie czujwcie wlitarni w jakis sposob. Tatuaze sa spoko jak sa fajne i z glowa robione.
Ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania, po co ten rage?
  • Odpowiedz
@SamiS: ale miały swój kontekst kulturowy. Były nagrodą za odwagę albo piętnem za przestepstwa, pietnem niewolniczym i jeszcze kilka znaczeń w zalezności od miejsca i czasu, dzisiaj są - zazwyczaj - brzydką ozdóbką i pomocą przy identyfikacji.
  • Odpowiedz
@elo_ jaki rage typie xD
Użyłem tych samych słów co sam op. Skoro każdy ma prawo do własnego zdania, to ja też mam prawo to zdanie ocenić i się wypowiedzieć. Jak każdy to każdy, nie tylko op.
  • Odpowiedz
mamy prawie 2021, a ludzie dalej przejmują się wyglądem innych i n


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: no a tatuaze robi sie tylko zeby cieszyly twoje oko..
Przeciez zrobienie tatuazu jest teraz poprzedzone wielogodzinnymi poszukwaniami idealnego wzoru, wyborem dobrego artysty itd. I nie gadaj teraz, ze nagle tatuaze nie sa robione z mysla ze inni beda je widziec i oceniac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: ja uważam, że tatuaże to po prostu chęć zwrócenia na siebie uwagi, której nam nie okazywano - znam takie przykłady znajomych z życia, którzy czuli się ważniejsi po zrobieniu dziary. Pewnie jest wielu pasjonatów, których szanuję, ale osobiście nie będę robił brudnopisu z ciała.
  • Odpowiedz