Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś kompletnie nie zwracałem na to uwagi, ale teraz, jak widzę kogoś z #tatuaze (to samo odnosi się do #piercing inny niż kolczyki w uszach u kobiet czy włosów w jaskrawych kolorach), to pojawia mi się uśmiech politowania. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zakładam, że mam do czynienia ze skrajnym konformistą, który byłby w stanie chodzić z gównem na czubku głowy, gdyby tylko zrodziła się taka moda na instagramie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie została osiągnięta masa krytyczna i te wszystkie modyfikacja ciała, które od kilku lat są mocno lansowane w social mediach, stały się po prostu obciachowe. Wcześniej spotykając osobę z tatuażem, kolczykiem w nosie czy niebieskimi włosami, można było to co najwyżej za niegroźną ciekawostkę. Teraz stało się to tak wszędobylskie, wyświechtane i oklepane, że aż śmieszne.

Co sądzicie o tej modzie? Skąd to się w ogóle wzięło? Dlaczego tatuaże, piercing i inne modyfikacje ciała stały się w ostatnich latach tak popularne, nawet w rzekomo konserwatywnej Polsce?

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #modadamska #modameska #modyfikacjeciala #tatuaze #piercing #kolorowewlosy #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fcc542ec3fc8b000a774f3c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

Zgadzasz się, że moda na modyfikacje ciała w ostatnich latach sprawiła, że stały się obciachowe?

  • Tak 42.0% (1041)
  • Nie 58.0% (1437)

Oddanych głosów: 2478

  • 95
  • Odpowiedz
@JimNH777 coo ?? Przeczytaj ze zrozumieniem co napisales. Przeciez w tym co napisales jedyne co jest. To wydanie opini na temat ludzi z tatuazami i do tego generalizowanie :D a ja Ci mowie ze masz myslenie na temat tatuazy,jeszcze za komuny rodzicow. Widzisz wiecej ludzi z tatuazami tylko dlatego ze w polsce w czasach komuny, wbijali do glowy ze tatuaze to zlo a mlodzi zaczynaja miec #!$%@?. Na pozostalosci debilizmu komuny .
  • Odpowiedz
@SamiS: ermm, ale tysiac lat temu to wytatuowani byli wojownicy roznych dzikusow.
30 lat temu wytatuowani byli glownie marynarze i gitowcy, a teraz jak idziesz na impreze w centrum to cud kogos spotkac bez tstuazu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale piecze


Patrząc po ilości reakcji to bardzo piecze, ale dupsko wykopków za każdym razem jak ktoś się ośmieli skrytykować te wyglądające jak kupa tatuaże xD prawda jest taka, że nikt poza patusami lub ludźmi z problemami psychicznymi nie robi sobie tatuaży
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jak się jest piwnicznym przegrywem to zdecydowanie się zgadzam. Tak samo wyśmiewanie modnej fryzury czy ubioru. Masz całkowitą rację. Jednak ktoś te Julki musi ruchać no nie ma rady a wtedy okazuje się że te wredne oskarki jednak śmiesznie wyglądają a mimo to dają radę sobie z Juleczką ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie dla psa kiełbasa i tyle.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania oj misiu pysiu, każdy ubiera się i ozdabia swoje ciało jak chce. Tatuaże zrobiły się popularne, bo ludzie wyjęli głowę z dupy i przestali przejmować się, co pomyśli jakiś typ na ulicy, tylko po prostu robią tak jak im się podoba.
Co to ma wspólnego z Instagramem? Mi się podobały tatuaże, znalazłam artystów, których prace mi się spodobały i zrobiłam sobie dziarkę, Instagrama u mnie nie uświadczysz.
Dziwi mnie u względnie
  • Odpowiedz
@Idesiku_Nago: @AnonimoweMirkoWyznania:
Ja jestem zdania, że co kto lubi, nie oceniam, nie wnikam - natomiast zgodzę się, że kwestia wyglądu nam się mocno zliberalizowała, z czego się cieszę i z czym nie mam problemu, rób sobie co chcesz, wolny kraj, to jest piękne ze każdy może wyglądać jak chce.

Z drugiej strony natomiast, jak zrobiłeś sobie tunele i dziary dziesięć lat temu to stałeś w opozycji do głównego nurtu kultury,
  • Odpowiedz