Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś kompletnie nie zwracałem na to uwagi, ale teraz, jak widzę kogoś z #tatuaze (to samo odnosi się do #piercing inny niż kolczyki w uszach u kobiet czy włosów w jaskrawych kolorach), to pojawia mi się uśmiech politowania. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zakładam, że mam do czynienia ze skrajnym konformistą, który byłby w stanie chodzić z gównem na czubku głowy, gdyby tylko zrodziła się taka moda na instagramie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie została osiągnięta masa krytyczna i te wszystkie modyfikacja ciała, które od kilku lat są mocno lansowane w social mediach, stały się po prostu obciachowe. Wcześniej spotykając osobę z tatuażem, kolczykiem w nosie czy niebieskimi włosami, można było to co najwyżej za niegroźną ciekawostkę. Teraz stało się to tak wszędobylskie, wyświechtane i oklepane, że aż śmieszne.

Co sądzicie o tej modzie? Skąd to się w ogóle wzięło? Dlaczego tatuaże, piercing i inne modyfikacje ciała stały się w ostatnich latach tak popularne, nawet w rzekomo konserwatywnej Polsce?

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #modadamska #modameska #modyfikacjeciala #tatuaze #piercing #kolorowewlosy #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fcc542ec3fc8b000a774f3c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

Zgadzasz się, że moda na modyfikacje ciała w ostatnich latach sprawiła, że stały się obciachowe?

  • Tak 42.0% (1041)
  • Nie 58.0% (1437)

Oddanych głosów: 2478

  • 95
  • Odpowiedz
zawsze chciałam mieć tatuaż, a teraz jak widzę co drugą osobę z tatuażem, to jakoś przeszła mi na niego ochota


@Idesiku_Nago: no to jest wlasnie błędne podejście. Powinnaś robic to co tobie się podoba nie patrząc na innych.
  • Odpowiedz
@MaszBaboTalerz: faktycznie, uzyl takiego stwierdzenia ale pistawil jakas swoja teze. Ze dzisiaj to konformizm. Taka sytuacja nie miala miejsce 10lat temu jeszcze.
Ty nic nie wnosisz tutaj, po prostu drwiaca cos odpisujesz.
Jeszcze piszesz do zwyklych ludzi, ktorzy ci to wypomna, ze sie "#!$%@?" ...
  • Odpowiedz
@elo_: No to Ty piszesz do zwykłych ludzi, którzy na publicznie umieszczonym wpisie zamieszczają swoje opinie, próbując umniejszyć moje wypowiedzi, mówiąc, że to nie opinia. Uważam także, że wszystkie twoje odpowiedzi do mnie to szukanie problemów na siłę, które kolokwialnie nazwałem #!$%@? się. Coś jeszcze? Bo już mi się nie chce Tobie odpisywać, za każdym razem co raz słabsze te twoje baity.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kolczyki to wiesz... u lidera ich troje XD

za duzo to ma, tak samo jak te tatuaze, najpierw to to jest swieze bo nowe a potem to obciach no bo co? widziales tatuaze 3d albo holograficzne? albo panele wszczepiane pod skore? o to wlasnie chodzi ze z nimi nic nowego zrobic sie nie da, to tylko smieszny rysunek
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: Ale właśnie chodzi o to, że już mi się nie podoba xD podobało mi się posiadanie tatuażu jako czegoś, co ma mało ludzi, kiedyś osób z tatuażem było mało, a teraz np. większość moich znajomych ma jakiś tatuaż. Trochę śmieszne jest to moje myślenie, ale co ja na to poradzę xd
  • Odpowiedz