Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym pomóc siostrze ale daleko mieszka i nie mogę jej żadnego urządzenia pożyczyć.

Kupiła #ssd do lapka by zamienić #hdd który jest w laptopie. Najłatwiej by pewnie było podłączyć go adapterem po usb do kompa i zrobić migrację partycji no ale nie ma adaptera i nie ma skąd wziąć.

Wymyśliłem coś takiego: ściąga jakiś program do klonowania dysku (wystarczy że sklonuje tak naprawdę partycję recovery bo ma świeży system i nic na nim nie ma. zgra tą kopię na jakiegoś pendrive. Podpenie dysk ssd. Uruchomi ptogram do klonowania dysku z jakiegoś bootowalnego pednirve i przywróci na ten podpięty dysk ssd partycję recovery i zainstaluje windę.

Który program mi to umożliwi? Jakiś pakiet narzedzi? #informatyka #windows10 #laptopy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ozzi91: nie wiem jaki to laptop ale np. w hp była możliwość z tej ukrytej partycji stworzyć płytę instalacyjną do windowsa i wtedy te ukrytą partycję można zaorać. Sam tak zrobiłem u siebie. Jeżeli się nie uda stworzyć tej płyty to jak laptop jeszcse był na gwarancji to hp na swój koszt przysyłalo płyty instalacyjne do windowsa.
  • Odpowiedz