Wpis z mikrobloga

robię siady jak na załączonym nagraniu, a po seriach bolą mnie plecy na łączeniu odcinka lędźwiowego a kości krzyżowej. co trzeba poprawić w technice?

siły jest na więcej kg oczywiście, ale chciałem doszlifować technikę

#mikrokoksy #mirkokoksy

krzysztoww - robię siady jak na załączonym nagraniu, a po seriach bolą mnie plecy na ...
  • 16
@krzysztoww: ogólnie nie ma tragedii, ciężar jest na środku - pięty itd. bo przez to że poleciałeś na palce plecy Ci skrzywiło, ale to są takie 'njuanse' i na pewno bym nie schodził tak szybko, nie mówie o zejsciu 10sek w dół, ale te 2-3 żeby nauczyć się techniki i kontrolować ruch :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzysztoww: no właśnie nie stosujesz się - widać to chociażby po tym, że bardzo szybko i chaotycznie wykonujesz cały ruch. Brak przygotowania, brak kontroli i pośpiech.
Nie mówię złośliwie, że musisz poprawić wszystko, bo tak po prostu jest. Popracuj nad poprawnym przygotowaniem - odpowiednią pozycja stóp, ciała, bracing. Nie rób szybkiego dropa do podłogi tylko kontroluj każdy centymetr ruchu - będzie wolniej i dokładniej. Na dole możesz wprowadź pauzę żeby nie
@krzysztoww bóle mogą powstać w wyniku zbyt dużego obciążenia kręgosłupa, z racji na swoją wagę. Miałem podobny problem. Co do techniki to poproś jakiegoś trenera czy koksika na siłowni by Ci pomógł. Kto pyta nie błądzi.
@devorious: jestem już na redukcji, zjadam 2600kcal i schudłem już 3kg (w 2 tygodnie)

z techniką to nie będzie problemów jak jeszcze bardziej się przyłoże, bo przez buty odrywam pięty jak zauważyłem, bracing już wiem jak poprawić, a moja bolączką jest dupa która się nachyla bardziej, nad czym teraz pracuje (jak schodzę na 90° to wszystko jest git, ale chcę schodzić niżej)