Wpis z mikrobloga

Chciałem podzielić się z Wami czymś strasznie głupim.
Otóż, od 2017 gram na jednym save w grę Victoria 2 w ramach eksperymentu: jest to gra która symuluje ekonomię i politykę epoki wiktoriańskiej aż do dwudziestolecia międzywojennego (1836 -1936). Ja natomiast podszedłem do tego inaczej.

Zmodowałem sobie grę tak, aby nigdy się nie kończyła. Będę grał tak długo, aż jakaś wartość zrobi overflow.

Jest obecnie rok 2085.

- Najnowszą technologią jest karabin powtarzalny - świat zatrzymał się na epoce industrialnej.
- W Galicji jest fabryka amunicji zatrudniająca 900 tysięcy osób.
- Populacja Niemiec przekroczyła 1.2 miliarda.
- Moja armia liczy 110 milionów ludzi.
- Jeden dzień w grze normalnie trwa może sekundę, ale teraz od tysięcy obliczeń w tle jeden dzień kalkuluje się nawet pół minuty.
- Rewolucje, unrest i ruchy narodowowyzwoleńcze wybuchają co kilka dni - na ulice wychodzą wtedy setki milionów ludzi. Wtedy nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować wymagania protestujących, i tym sposobem zmieniam rząd co około dwa tygodnie.
- Zdecydowana większość moich obywateli nie ma pracy ani spełnionych podstawowych potrzeb, ponieważ jest ich kilkakrotnie więcej niż surowców na ziemi: w tej kwestii gra zatrzymała się w XIX wieku - produkcja jest tylko troszkę masowa.
- Podatki są zerowe, żeby w ten sposób subsydować ludność, co wpędza mnie w miliardowe długi - nie ma to jednak znaczenia, bo jestem największym krajem na świecie - gdy wszyscy wokół bankrutują, ja drukuję pieniądze. Od 2018 roku już w sumie nie wiem po co.

Czekam co pieprznie pierwsze: ekonomia, populacja czy mój procesor. Od 2017 jedyne co utrzymuje mnie w tej spirali to ciekawość: która wartość jebnie pierwsza? Gdzie są granice silnika tej gry? Na razie wiem jedno. Jeszcze nie w 2085.

Tu macie album z większą ilością screenów: https://imgur.com/a/uBATXdw

#victoria2 #gry #strategie #paradox
Ecto - Chciałem podzielić się z Wami czymś strasznie głupim.
Otóż, od 2017 gram na j...

źródło: comment_1606993223vzuyw9WVP2YIoMwEgOYYOh.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Ecto: nie uważam tego za coś głupiego, po prostu ciekawy eksperyment. Chłopaki z Loadingu opowiadali, że są ludzie, którzy od 20 lat toczą wojnę nuklearną w pierwszej Cywilizacji, więc nie jesteś jedyny, który ma takie zabawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OSH1980:

którzy od 20 lat toczą wojnę nuklearną w pierwszej Cywilizacji


Widzisz. Napisałeś coś całkiem odmiennego.
Wynika z tego, że grają w civ1 przez 20 lat.
We wpisie tym jednak mówimy o ciągłości JEDNEJ rozgrywki. Więc mi to po prostu nie pasowało (ale ludzie są dziwni i myślałem, że coś namieszali w plikach gry xd)
  • Odpowiedz
@MajoZZ: ale z tego co pamiętam, to to jest jedna rozgrywka od 20 lat. Bo w CIV 1 da się grać praktycznie w nieskończoność. Sam po przejściu Emperora grałem dalej, bo jestem ciekawy, jak to się potoczy.
  • Odpowiedz