Wpis z mikrobloga

Chciałem podzielić się z Wami czymś strasznie głupim.
Otóż, od 2017 gram na jednym save w grę Victoria 2 w ramach eksperymentu: jest to gra która symuluje ekonomię i politykę epoki wiktoriańskiej aż do dwudziestolecia międzywojennego (1836 -1936). Ja natomiast podszedłem do tego inaczej.

Zmodowałem sobie grę tak, aby nigdy się nie kończyła. Będę grał tak długo, aż jakaś wartość zrobi overflow.

Jest obecnie rok 2085.

- Najnowszą technologią jest karabin powtarzalny - świat zatrzymał się na epoce industrialnej.
- W Galicji jest fabryka amunicji zatrudniająca 900 tysięcy osób.
- Populacja Niemiec przekroczyła 1.2 miliarda.
- Moja armia liczy 110 milionów ludzi.
- Jeden dzień w grze normalnie trwa może sekundę, ale teraz od tysięcy obliczeń w tle jeden dzień kalkuluje się nawet pół minuty.
- Rewolucje, unrest i ruchy narodowowyzwoleńcze wybuchają co kilka dni - na ulice wychodzą wtedy setki milionów ludzi. Wtedy nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować wymagania protestujących, i tym sposobem zmieniam rząd co około dwa tygodnie.
- Zdecydowana większość moich obywateli nie ma pracy ani spełnionych podstawowych potrzeb, ponieważ jest ich kilkakrotnie więcej niż surowców na ziemi: w tej kwestii gra zatrzymała się w XIX wieku - produkcja jest tylko troszkę masowa.
- Podatki są zerowe, żeby w ten sposób subsydować ludność, co wpędza mnie w miliardowe długi - nie ma to jednak znaczenia, bo jestem największym krajem na świecie - gdy wszyscy wokół bankrutują, ja drukuję pieniądze. Od 2018 roku już w sumie nie wiem po co.

Czekam co pieprznie pierwsze: ekonomia, populacja czy mój procesor. Od 2017 jedyne co utrzymuje mnie w tej spirali to ciekawość: która wartość jebnie pierwsza? Gdzie są granice silnika tej gry? Na razie wiem jedno. Jeszcze nie w 2085.

Tu macie album z większą ilością screenów: https://imgur.com/a/uBATXdw

#victoria2 #gry #strategie #paradox
Ecto - Chciałem podzielić się z Wami czymś strasznie głupim.
Otóż, od 2017 gram na j...

źródło: comment_1606993223vzuyw9WVP2YIoMwEgOYYOh.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Reiter: Sztampowa odpowiedź, ale: najlepszym tutorialem jest granie. Pamiętaj że to gra inna niż wszystkie inne gry Paradoxu: to nie jest gra planszowa którą jesteś w stanie opanować. To bardziej taki strategiczny roguelike. Bierz każdą przegraną w każdej wojnie, każdy kryzys ekonomiczny, każdy zły wybór w evencie jako lekcję.
Mogę od siebie dodać jeszcze jedną prostą poradę: czytelnictwo jest wszystkim. Im więcej procent ludzi umie czytać, tym szybciej i sprawniej
  • Odpowiedz
@krzat: Niestety. No ale zrobiłem duplikaty na /r/gametales, /r/victoria i /r/paradoxplaza. Kto jest zainteresowany ten już zobaczył. Szkoda że nie udało się z /r/games, ludzie bardzo ciepło przyjęli temat. No ale cóż, can't have nice things ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PatrykCXXVIII: Dokładnie. HPM. Z perspektywy czasu uważam ze był to dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiele innych modów nie pozwalałoby na taki chaos, a o to mi właśnie chodziło.
  • Odpowiedz