Wpis z mikrobloga

jak czytam na Wykopie to to HR u innych niby #!$%@? xD

tylko po prostu odfiltrowanie najbardziej #!$%@? ludzi, a to są, uwierz mi, grube procenty.


@Marmite: A potem zdajemy sobie sprawę, że siedzimy na wykopie i wszystko jasne :)
  • Odpowiedz
@Zoodiak: @Dudleuss:

jeśli jest toksyczny, to lądujesz w nieciekawej sytuacji

Pretty much. Ocena umiejętności miękkich jest głównym powodem dla któego każda firma powinna mieć co najmniej jednego HR (albo kogoś, kto ogarnia taką ocenę). Jeżeli trafia się typ, który #!$%@? ludzi za każdym razem jak otwiera paszczę to baaaaardzo obniża morale w zespole. Jeśli trafia się takich dwóch albo trzech, i ich #!$%@? wylewa się poza team (w kuchni na
  • Odpowiedz
@Dudleuss: Ogólnie wnioskuję, że jesteś młody, więc Ci coś powiem: im człowiek starszy, tym robi się bardziej #!$%@?. Egocentryki, skrajne introwertyki, psychopaci; wszystkie nieprzepracowane traumy z wiekiem coraz bardziej wychodzą i zaczynają zmieniać się w manie, depresje itd.

Z moich doświadczeń (zatrudniam ludzi) naprawdę duży procent populacji potrzebuje pomocy psychologa w Polsce. Oczywiście nigdy jej nie dostaną, bo to nie po bożemu. Miej to na uwadze; ta wiedza przyda Ci się
  • Odpowiedz
@Zoodiak czyli jestem w normalniejszej, tak myślałem z tymi świrami bo w przyszłym roku liceum kończę to będę miał pewnie okazję na poznawanie ludzi i jak piszesz z wiekiem wychodzą różne rzeczy
@dodamem3 dzięki za wyjaśnienie, morale są ważne w pracy
  • Odpowiedz
o to może mi się uda, a po liceum przyjmują na staż ? Bo chciałbym spróbować pracy w biurze


@Dudleuss: Próbuj, ale nie oczekuj cudów bo większość korporacji nie przyjmuje ludzi bez studiów albo przynajmniej żeby ktoś był w trakcie + obecna sytuacja powoduje raczej zwolnienia niż zatrudnianie ludzi bez doświadczenia.
Sam angielski + podstawowa znajomość excela to nie są absolutnie żadne atuty na obecnym rynku pracy niestety.
  • Odpowiedz
nie wiedziałem,że tak jest myślałem,że ludzie po prostu robią swoje i mają #!$%@?


@Dudleuss: To jest mokry sen wykopków, że jak jesteś socjalnym odrzutem ale "robisz swoje" to będziesz odnosić sukcesy.
  • Odpowiedz
.
Sam angielski + podstawowa znajomość excela to nie są absolutnie żadne atuty na obecnym rynku pracy niestety.

@Krs90 wiem,że to podstawa na rynku pracy,ale mam nadzieję,że byle gdzie po skończeniu liceum uda mi się znaleźć staż biurowy

@Hatespinner niestety to tak nie działa, trzeba mieć znajomości i umiejętności społeczne
  • Odpowiedz
@Pepepains: Yep. Tak wygląda psychologia. Ale nie zakładajmy, że nie ma tu pewnej dozy obiektywności.

I inna sprawa - a na podstawie czego jak nie spostrzeżeń zatrudniamy ludzi?
  • Odpowiedz