Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Aktualnie posiadam S8+ i po nowym roku najdzie czas na zmianę tego dziadostwa. I nasuwa mi się pytanie co wybrać w budżecie 4000 PLN? Cofając się w czasie stałem przed wyborem między iPhona 7 a S8+, może dać szansę iPhonowi tym razem?
Na pewno chcę telefon mniejszy od tego klocka (obsługa jedną ręką bez maksymalnego naciągania palców, aby dotknąć gdzieś w rogu ekranu jest niemożliwa), bateria też gówno warta (SoT max 4/5h). Już nie wspominając o zabijaniu aplikacji nawet już po 30 minutach od jej ostatniego uruchomienia co mnie delikatnie mówiąc wkurza (chyba że mam odpaloną wysoką wydajność, a to zżera baterię( ͡° ʖ̯ ͡°)).
Co sądzicie o iPhone 11 pro? Chyba, że cena 12 pro się zmieni (aktualnie jest za 4800 PLN na Amazon). Telefon zmieniam co jakieś 3/4lata, nie gram w gry. Wymagam żeby on po prostu DZIAŁAŁ jak należy, a nie po roku użytkowania zwalniał do poziomu budżetowego telefonu za 1500 PLN i bateria w nim wytrzymała ten jeden dzień użytkowania.

#samsung #oneplus #huawei #apple #iphone #telefony #smartfon
  • 19
@exyvL: Miałem 4s, ale to dawno i nie ma co porównywać. Ogólnie na 4s którego nadal mam w sumie najnowszy ios zabił jego szybkość. Siostra ma za to iphone xs no i zasuwa tak jak zasuwał. Karę zapłacili za spowalnienie więc może się ogarneli. Poza tym ma mocny CPU. Osobiście mogę polecić oneplusa 6 bo mam i telefon ma 2,5 roku i śmiga jak marzenie nadal. Ogólnie to naprawdę są kozaki,
@exyvL: ja mam X od premiery i nie czuje żeby telefon zwalniał. Wcześniej przez 5 lat miałem 5s i tez byłem mega zadowolony. Bateria już powoli się wysypuje i nie starcza na długo no ale to w każdym sprzęcie elektronicznym tak jest. Wadą wydaje mi się ze jest aparat, szczególnie przy słabym oświetleniu robi kiepskie zdjęcia.

Mam naklejona folie hybrydowa od początku i cienki case skórzany oryginalny i mimo tysiąca upadków
@Anoniemamowy: Jak zmienisz iphone na jakiego pocophone to wrócisz tu i powiesz, że miałem racje i xiaomi/pocophone to już gówno totalne. Wystarczy niech minie parę miesięcy od premiery albo nie daj Boże zmiana miui na nr wyżej.
@schreder: @exyvL: a oneplus 8 pro tez nie obsłużysz 1 ręką :D zawsze mozesz pomyslec tez nad pixelem 5? jest maly, aktualizacje na 3 lata bedziesz dostawal. Wszystko potrzebne jest. Procesor tez powinienem wystarczyc na te 3 lata. Dodatkowo ponad 1 tysiak zostanie w kieszeni.

Co do Iphone, dla mnie bez sensu jest kupowac sam telefon gdy nie ma sie ekosystemu appla. nie wykorzystasz potencjalu za ktory placisz (bo nie
@schreder: kurczę kolega całe życie w tych xiaomi siedział ostatnio przesiadł się na poco i strasznie zachwalał wiec myślałem ze się zna. Ja jestem team iPhone ale chciałem podać jakaś alternatywę, no cóż . Dzięki za wyjaśnienie
@Anoniemamowy: nie no spoko. Ogólnie to dobry hardware mają ale soft to się robi dramat. Oczywiście jak ktoś się zna na tym, bo większość uznaje że się zużyła bateria albo coś i zmienia na nowego xiaomi.

@exyvL O pixel 5 to idealne rozwiązanie. Długie aktualizacje raczej najbardziej dopracowane jak na androida + dobry aparat + dobra bateria i soft normalny (w sensie, że masz funkcje jakie chcesz a nie jesteś zdany
@Anoniemamowy: Z tego co trochę śledziłem będąc na drodze kupna w 2017 roku to iPhony miały słabe baterie w porównaniu do konkurencji, ale patrząc na dzisiejsze wyniki to już jest porównywalnie, a czasem nawet i wygrywają. Co do zdjęć to mi to nie osobiście nie przeszkadza - bardzo mało robię zdjęć.
@kermirz: No mają te same rozmiary co mój S8+, ale może znajdzie się jakaś dobra duszyczka i poleci coś
@exyvL: Mam ip7 od początku 2017, wszystko śmiga, praktycznie nic się nie zacina, jedyny ogromny minus to bateria, która aktualnie trzyma około 1,5-2h przy użytkowaniu. Jak go nie dotykam to cały dzień potrafi przeleżeć.
Dwa tygodnie temu dostałem w ręce 12 pro i powiem, że w sumie to to samo co 7, tylko ulepszone, nie ma jakichś super nowości oprócz aparatu i ekranu.
Do codziennego użytku wziąłbym w sumie 12 pro
Dwa tygodnie temu dostałem w ręce 12 pro i powiem, że w sumie to to samo co 7, tylko ulepszone, nie ma jakichś super nowości oprócz aparatu i ekranu.


@ariven: w sensie jak to to samo?
Maluch i mercedes to to samo maja 4 kolka, 3 pedały kierownice i biegi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@exyvL: no to odpusc sobie iphone. Placisz za soft ktorego nie wykorzystasz. Android dobrze uzytkowany tez nie bedzie zacinal, dodatkowo masz wieksze pole manewru (root, softy nieoficjalne itp).
@ariven: No właśnie i tutaj jest przewaga nad tym androidem, że telefon po roku/dwóch nie zwalnia na tyle, że trzeba go wymieniać bo szlag człowieka trafia.
@kermirz: Może i ten Pixel 5 to ciekawa opcja. Zwłaszcza, że dostaje się czystego androida. Zapewne przez te aplikacje samsungowskie te telefony tak zwalniają. O dziwo na obecnym telefonie nie zmieniałem ROMu co często zdarzało się w poprzednich modelach.