Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy kuce byłyby w stanie zagłosować na partię liberalną? Od dawna obserwuję wypowiedzi ludzi z elektoratu Konfy, którzy w dużej części twierdzą, że tematy światopoglądowe, to tylko tematy zastępcze i są drugorzędne, ba, są osoby, które nie zgadzają się z konfederacją w kwestiach światopoglądowych, ale zagłosowali na nią wyłącznie dla ich planu na gospodarkę. Stąd moje pytanie, czy jeśli liberalna partia X, postulowałaby odpowiednio niskie podatki, albo wręcz ich likwidację, ale też zalegalizowanie narkotyków, prostytucji, aborcji na życzenie, eutanazji, likwidacji lekcji religii w szkołach, oraz małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez nie, czy zagłosowalibyście na taką partię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #konfederacja
  • 70
Kult wodza i koniec kropka, albo Bosak albo śmierć.


@mnik1: tak bardzo to. Niektóre kuce wytworzyły sobie bańkę własnych urojeń i roją sobie poglądy przedstawicieli konfederacji. Jeden ostatnio z Bosaka zrobił liberała gospodarczego, którego nie obchodzą sprawy kościoła i katolicyzm. Jak mu wklejałem linki to odpowiedział tylko "xD" i dał mnie na czarną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: uuu, trudne pytanie. Nie wiem, czy byłbym w stanie przejść nad pomysłami bardzo liberalnymi względem mojego światopoglądu do porządku dziennego, by uzyskać niskie podatki, uproszczenie systemu dobrowolny ZUS itd, #!$%@?ąc już od tego, czy w ogóle polska kiedykolwiek byłaby na taką partię gotowa (zapewne nie).
Natomiast pomysły korwinedesa to już od dawna nie są pomysły wolnorynkowe, no plażo, proszę xD
To starszy dziadek do pośmiania się, ale wprowadzanie tych pomysłów
Stąd moje pytanie, czy jeśli liberalna partia X, postulowałaby odpowiednio niskie podatki, albo wręcz ich likwidację, ale też zalegalizowanie narkotyków, prostytucji, aborcji na życzenie, eutanazji, likwidacji lekcji religii w szkołach, oraz małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez nie, czy zagłosowalibyście na taką partię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kezioezio: nie, bo "kuce" to w wiekszosci konsweratywni-liberalowie w stylu Reagana, a nie libertarianie, po prostu tematy swiatopogladowe uznaja ze
@kezioezio: a aborcja na zyczenie nie ma nic wspolnego z liberalizmem, a co wiecej prawdziwy libertarianin nie poparlby legalizacji wymienionych kwestii w poscie, bo zaklada ona kontrole panstwa nad taka sfera zycia, a w zalozeniu panstwo ma nie kontrolowac, wiec mowimy o indyferencji prawnej a nie legalizacji
@ZaplutyKarzelReakcji: Bosak w kucowym lore to postać łącząca w sobie wszystkie cechy do których wzdychają - co sprawia że jego wizerunek jest tak mocno bekowy, bo mamy okazję obserwować mega wolnościowego zamordystę, który jednocześnie kocha wolny rynek i chce centralnie gospodarką sterować. Normalny człowiek w mig zauważy tutaj co najmniej dwie sprzeczności, ale przecież gadamy o kucach - u nich dwójmyślenie to postawa bardzo wysoko ceniona, kek.

Bosak w ich mitologii
@kezioezio: Oczywiście że tak
Społeczna i gospodarcza wolność to jedyna droga postępu dla ludzkości.
Kto się zaćpa ten się zaćpa ale dlaczego Ja nie mogę sobie raz na kwartał zajarać ze znajomymi ?
Dlaczego mam płacić OC jak auto mi stoi w garażu przez zimę bo służy tylko do letnich wyjazdów?
Dlaczego nie mogę zrobić aborcji chorego dziecka KTÓRE JA BĘDĘ wychowywać i marnować życie ?
Dlaczego mam dorzucać się do
Kucem nie jestem (bo nie mam partii którą wyznaję, ani też ideologii)

odpowiednio niskie podatki, albo wręcz ich likwidację,

likwidacja jest niemożliwa.

zalegalizowanie narkotyków,

narkotyki wymagają pragmatycznego podejścia, tzn takiego które jedne narkotyki dekryminalizuje a inne legalizuje. Myślę, że można by popatrzeć na rozwiązania z innych krajów i ich długoterminowe efekty (np portugaliję). Nie można zrównywać kokainy, heroiny i marihuany. Dlaczego uważam, że obecne podejście jest złe tak samo jak ultra liberalne.
@kezioezio: Ja się niestety dałem oszukać i liczyłem że faktycznie najważniejsza będzie gospodarka. A tu dupa, zamordystyczny katoliban chcą wprowadzać.
Chętnie bym zagłosował na taką partię liberalną.