Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy kuce byłyby w stanie zagłosować na partię liberalną? Od dawna obserwuję wypowiedzi ludzi z elektoratu Konfy, którzy w dużej części twierdzą, że tematy światopoglądowe, to tylko tematy zastępcze i są drugorzędne, ba, są osoby, które nie zgadzają się z konfederacją w kwestiach światopoglądowych, ale zagłosowali na nią wyłącznie dla ich planu na gospodarkę. Stąd moje pytanie, czy jeśli liberalna partia X, postulowałaby odpowiednio niskie podatki, albo wręcz ich likwidację, ale też zalegalizowanie narkotyków, prostytucji, aborcji na życzenie, eutanazji, likwidacji lekcji religii w szkołach, oraz małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez nie, czy zagłosowalibyście na taką partię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #konfederacja
  • 70
Ale co skłaniało kuców, do myślenia że to druga platforma, bo nie za bardzo rozumiem


@kezioezio:

- bycie inteligentnym człowiekiem
- sugerowanie że to "myślenie kuców"
Pick One

Wszyscy, od lewicy do prawicy, dobrze wiedzieli czym jest Nowoczesna, więc daruj sobie takie teksty.
Nie zagłosuję na liberałów światpoglądowych.


@Sok_Mandarynkowy: W jakimś stopniu są liberałami światopoglądowymi, bo chyba nie powiesz mi że legalizacja marihuany, prostytucji, prawa do posiadania broni czy prawa do używania wykrywacza metalu, to nie liberalizm światopoglądowy.
@Back_Space: Legalizacja prostytucji to chyba tylko postulat Korwina-Mikke, nikt by się na to nie zgodził. Zwłaszcza, że np Mentzen to jest dość twardy Katolik, Kulesza chyba także.

Co do reszty - Czy kilka postulatów świadczy o tym, że ktoś jest liberałem światopoglądowym?

Jestem za legalizacją marihuany (z pewnymi ograniczeniami, musi być kontrola nad składem tej trawki), prawo do posiadania broni jest okej, ale też raczej ułatwienie dostępu, a nie broń dla
@Sok_Mandarynkowy: bardziej chodziło mi o depenalizację prostytucji. Nie znam żadnego polityka Partii Korwin, która by tego nie popierała. Katolicy nie maja z tym problemu, chyba że ci skrajni z RN.

Co do reszty - masz rację, nie świadczy, dlatego napisałem że tylko "w jakimś stopniu" są.

Ja wszystko rozumiem. To Ty musisz zrozumieć, że konserwy tez w jakimś stopniu są liberałami, bo konserwatyzm to nie jest automatycznie anty-liberalizm. Sam Korwin określa
@Back_Space: Chyba nie, taki w dino jest , to jest dobry, a nick to moja kreatywność xd

Są postulaty liberalne, z którymi konserwatyści się zgadzają, to fakt. Legalizacja marihuany, szerszy dostęp do broni, poszerzenie obrony koniecznej na pewno się do tych zaliczają, ale eutanazja, ciężkie narkotyki, LGBT już nie
@kezioezio: skłaniały ich do tego te skorumpowane mordy z Nowoczesnej. Każdy z czołowych przedstawicieli już miał powiązania z rządem. To tak jakby jakiś facet całe dzieciństwo spędził z dresami na blokowisku, którzy słynęli z kradzieży, wandalizmu i darcia japy o 3 nad ranem. I ten pan jakimś cudem w dorosłym życiu ogarnął się i podjął normalną pracę,może na rodzinę, co nie zmienia faktu, że ze względu na jego przeszłość, lepiej nie
@Back_Space: No ale dalej nie masz żadnych dowodów na poparcie swojej tezy, nie wiem, jakiegoś głosowania, w którym złamali swoje założenia programowe, czy wypowiedzi jakiegoś polityka. Powiedz jeszcze, że wystarczy "włączyć myślenie" i że na "chłopki rozum" wiadomo. Z tego co pamiętam, to jako jedyni byli przeciwni 500+. Więc od razu zadam kolejne pytanie, co musiałaby oferować partia liberalna, żebyś nie miał "flashbacków z Platformy"?
@kezioezio: tak zagłosowałbym na taką partie, bez wolności ekonomicznej społeczeństwo nie jest gotowe na wolność światopoglądową. Aborcja na życzenie? Spoko tylko do danego tygodnia stwierdzonego przed lekarzy. Legalizacja narkotyków ok tylko żeby ludzie uzależnieni mogli mieć możliwość ucieczki z tej złej ścieżki. Legalizacja prosytucji ok. Likwidacja religii w szkołach super. Legalizacja małżeństw homo ok. Danie im dzieci nie.
@kezioezio głosowałbym. Należę właśnie do grupy która głosowała na Konfę ze względów gospodarczych, prawie zupełnie nie podzielając ich stanowiska w sprawach światopoglądowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: myślę że tak, ale nie tylko podatki się liczą dla wolnościowców razem z tym powinna iść prywatyzacja służby zdrowia, szkolnictwa i ograniczenie urzędników i biurokracji.