Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaki #akumulator kupić? Toyota 1.6 benzyna.
Przy cofaniu na parkingu mi zgasł i za drugim razem zapalił ale trwało to dłużej niż zwykle (gdzie pali od strzała). Myślę więc o wymianie akumulatora jeśli walnie mi taką sytuację ponownie.
Jeśli kupię nowy to on będzie wstępnie naładowany? Nie mam prostownika.
#motoryzacja
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@machus666: zgasło bo za szybko puściłem sprzęgło więc tu nie o to chodzi. Chodzi o to że drugie odpalenie zajęło 4 sekundy zamiast 1 sekundy
jaki multimetr polecasz? Fajnie jakby się w domu przydał jeszcze


@borrow: tak na prawdę dowolny, byle nie najtańszy.

zgasło bo za szybko puściłem sprzęgło więc tu nie o to chodzi. Chodzi o to że drugie odpalenie zajęło 4 sekundy zamiast 1 sekundy


@borrow: jeśli silnik kręcił jak zwykle, tylko nie załapał, to w żadnym razie nie jest kwestia akumulatora. Prędzej miał lekko mokre świece po odpaleniu i ruszeniu kilka sekund
Taki styknie?


@borrow: w zupełności

a te lekko mokre świece to jakiś błąd?


@borrow: nie, żeby ułatwić start, sterownik przy odpalaniu, a potem jeszcze przez chwilę leje sporo paliwa. Podobnie było kiedyś z silnikami na gaźnikach, gdzie przy odpalaniu trzeba było załączyć ssanie - wtedy często się zdarzało, że w takich sytuacjach jak Twoja w ogóle trzeba było poczekać chwilę aż paliwo odparuje ze świec (to się nazywało "zalanie świec").
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bidzej: aż mi się stare auta ojca przypomniały bo były używane podobne terminy jak zalanie świec :D
Myślę że może uda się uniknąć zakupu Aku. Dobrze że nie podjąłem szybko pochopnej decyzji. Sprawdzę multimetrem i zobaczymy.
Dzięki za pomoc ;)