Wpis z mikrobloga

Oglądam historię Mando, naprawdę się wciągnąłem i nie mogę się doczekać co bedzie dalej. Ogólnie jestem świeży w świecie SW, widziałem tylko wszystkie te kinowe aktorskie filmy, poza tym nic.
Co warto jeszcze obejrzeć albo przeczytać?
Dużo dobrego słyszałem o animacjach ze świata Gwiezdnych Wojen, co szczególnie polecacie?
Czy z książek i komiksów jest coś na prawdę godnego polecenia, czy może raczej są to szmiry za które lepiej się nie brać bo zabiją mój entuzjazm do tego świata?

#mandalorian #seriale #starwars #komiks #ksiazki
Pobierz M.....a - Oglądam historię Mando, naprawdę się wciągnąłem i nie mogę się doczekać co ...
źródło: comment_16066666938nc6tVVzXzXvCptjBiTEAj.jpg
  • 17
@Michellaga: książki poza wymienionym wyżej Bane (która z kolei nie ma i raczej nie będzie miała wiele wspólnego z fabułą Mando i wiele w zrozumieniu nie pomoże) to praktycznie jeden w jeden knoty straszne, słabo pisane i słabo tłumaczone. Jeśli polubisz w CW postać Assaj Ventress to jej historia ma zakończenie w kanonicznej książce Dark Disciple, pisanej na podstawie scenariusza nie zrealizowanych epizodów. Książka ogólnie daje radę, zwłaszcza pierwsza połowa. Dalej
@Michellaga: #!$%@?łem Clone Warsy w tydzień. Zajebisty serial i chyba jedyny w moim życiu który robi się tylko lepszy z każdym odcinkiem/sezonem xD. Początek może być ciężki ale jak przebrniesz przez pierwszy sezon to już będzie git. I polecam oglądać z zachowaniem chronologii wydarzeń - Clone Wars chronologically na necie sobie zobacz jeśli będziesz zainteresowany.
@Michellaga:
Z komiksów to dobrym startem dla kogoś będą nowe serie wydane w przyszłym roku przez Egmont.
Z tego co obecnie było wydane to mi najbardziej podobała sie Trylogia Thrawna. Jest to komiksowa adaptacja książek. Więc i książki sa bardzo fajne. Do tego polecam "Mroczne Imperium". Jeden minus to jest to stary kanon (zwany obecnie Legendami). W skrócie gdy Disney przejął prawa do SW zresetował prawie wszystko co do tej pory
@Michellaga tzn szczerze, jeśli przerywanie jednych wątków i rozpoczynanie drugich Ci nie przeszkadza to luzik. Czasem tez np. Zdazy sie tez np. ze jedna postac nie zyje i pojawi sie w pozniejszym odcinku bo jest chronologicznie ten odcinek wczeaniej ¯_(ツ)_/¯
książki poza wymienionym wyżej Bane (która z kolei nie ma i raczej nie będzie miała wiele wspólnego z fabułą Mando i wiele w zrozumieniu nie pomoże) to praktycznie jeden w jeden knoty straszne,


@jast: ja wiem, Thrawn był spoko, Wojny Łowców Nagród też. Nie są to wiadomo dzieła epokowe, ale sympatyczne do czytania.
Z gier Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords warto.