Wpis z mikrobloga

@szunis: Kaczyński obrzydził kilka sformułowań dotyczących Polski jak np. patriotyzm. To jest największa szkoda, akty prawne można poprawić i w kilka lat wprowadzić normalność. Ale słownictwo które zostało zawłaszczone przez PIS najprawdopodobniej zostanie utracone na zawsze.

@Dol_Guldur: Kwestia patriotyzmu. PIS na pewno obrzydził to sformułowanie. Często jak ktoś się określa patriotą to dostaje łatkę pisowca/konfederaty/narodowca czyt. po prostu idioty i to jest prawidłowe określenie. Tak nie może być, bo ludzie
@Gamila_Ossadellud
Pełna zgoda. Ja emigrowałem ponad 20 lat temu, ale uwierz mi. Kołtunizm, o którym piszesz, nadal mnie boli. Z perspektywy emigracji i lat spędzonych poza Polską, to o czym piszesz, kłuje w oczu jeszcze bardziej. Bo zapomnieć się nie da, a chciałoby się! Chociażby dla higieny emocjonalnej.

Wszytko było by inne - lepsze. Niestety ziarno patriotyzmu zasadzone w moim sercu przez rodzinę rozkwitło...
@szunis: Kwestia emigracji jest trudna. Pewnie zdarza Ci się myśleć o powrocie lub nawet tego próbowałeś?

Mam kilku znajomych którzy wrócili niektórzy już żałują resztę czeka to rozczarowanie. Tylko zawsze by się zastanawiali co by było gdyby wrócili.

Ja sam mam rozterkę co z majątkiem który tu wypracowałem i nie mogę go zabrać. Choć to tylko "pieniądze", które mogą pozwolić mi dobrze wystartować na "zachodzie". Największa bariera językowa, gdzie wiem, że
Bibi to dobry kumpel Orbana i Kaczyńskiego. To nie jest żadna tajemnica.


Netanjahu obrzydliwe obrzydził mi Izrael. Nie chcę takiego Izraela. Wstrętny jest. Taki Izrael dla wybranych, nie dla wszystkich. Zawłaszczył go sobie, przynajmniej próbuje. Stary dziad niech odejdzie. Nikt tyle złego nie zrobił dla narodu, jak ten pokurcz.



To ten sam Izrael, co go dotykałeś palcem na mapie? Ten sam?

Btw. Bibi jest zły. To też yebany prawocowiect. Jesteś w szoku?
CynicznyMarksista - > Bibi to dobry kumpel Orbana i Kaczyńskiego. To nie jest żadna t...

źródło: comment_1606479101XhE9BzDrWbHPXMr0kWV8lU.jpg

Pobierz
@shiromaru Bibiego będą pokolenia pamiętały z tego, że wprowadził pokój między niektórymi krajami tzw. "Arabskimi" wbrew pozorom, nie dąży do wojen, a ostatnie ruchy Trumpa, nawet jego rząd zaskoczyły, co pokazuje, że nie był gotowy na rozwiązania siłowe względem Iranu. Co innego chęć militarna, a analizowanie różnych scenariuszy.
Po wczorajszym wysłaniu przez Trumpa i Pentagon trzej bombowców strategicznych w rejon "Bliskiego Wschodu",(prasa izraelska nawet nie do końca wie w jaką konkretnie lokalizację).
@CynicznyMarksista: @szunis: ja nie porownywałem polityki Izraela z Polską czy Węgrami, a jedynie wspomniałem o zażyłości jaka łaczy tych tpanów. To dosyć oczysiste, że Izrael dużo lepiej sobie radzi w trzymaniu w szachu takich strongmanów, w przeciwieństwie do PL i HU.
@szunis: sobie poczytaj lepiej komentarze po wyborach 2015, wszyscy byli wniebowzięci. Sporo wykopków głosowało też teraz na Dudę. Niby każdy jest inteligentny, ma swój rozum, ale wystarczy niektórych postaraszyc gejami, komunistami, i biegną głosował na kaczorka
@CynicznyMarksista Zgadzam się. I o tym mówię. Izraelowi jest daleko, do pewnych spraw, tym samym, Izrael odstaje od polskiej "demokracji", o lata świetlne. To, że to Izrael odstaje od demokracji, to jest pytanie wtórne. Rozumiesz, mój punkt widzenia?