Wpis z mikrobloga

#szosa: Jestem zwykłym amatorem co się lubi wyrwać z domku na godzinkę czy więcej obojętne jakie warunki i zobaczyć jak sprzęcik się sprawuje. Od kiedy przeskoczyłem na 105 potem na ultegrę i ramę karbonową jazda się stała bardziej satysfakcjonująca oraz kusząca i warto było. Dokupiłem tani licznik gps z kadencją i od tej pory naprawdę widzę postępy z pedałowaniem bo zaczynam rozumieć co robię. Od niedawna zacząłem się interesować pomiarem mocy ale raczej wątpię czy w to wejdę ale ciekawość jest. Ale nie sądzę że tego potrzebuję bo mi kadencja w zupełności wystarcza. Do tego znowu oglądałem na yt tematy o tym i mam jeszcze bardziej mieszane uczucia. Poczekamy zobaczymy, pedały i buty za 500 euro to sporo, a ja nawet nie jestem pewien czy nie wrócę na spd sl.
Pobierz
źródło: comment_1606396317GijdZmdTXYNfZI4XIQfeIi.jpg
  • 20
@uysy:
Pedały kupiłem w dobrym finansowo dla mnie okresie i zaszalałem wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłem ramę węglową i węglowe koła z aliexpres, kupiłem całą 105 hydrauliczną. I tak złożyłem sobie węglową szosę.
Inpeka kupiłem pod koniec października 2019 Także już ponad rok ze mną.
Żadnego króla nie oglądałem.
Także już ponad rok ze mną.


@i-marszi: A on mówi, że odsyłał na kalibrację.

Skąd pomysł? Bo dwa dni temu coś kupiłem od gościa na ebay i miał to ale nikt nie był chętny. Przegapiłem bo mogłem kupić dla siebie czy odsprzedać. Chyba 6800 stages za 100 sterlingów plus 3.5 przesyłka. Za 150 bym z palcem w dupie sprzedał. Ale nie kupiłem.
@4x80:
No i co z tego że ktoś odsyłał na kalibrację? Ja też odsyłałem, kupiłem trenażer i miałem inne wskazania z pomiaru i inne z trenażera. Zadzwoniłem, kazali przesłać i przetestowali, okazało się jednak że wina leży po stronie trenażera.
To że nie ma problemu z odesłaniem czegoś to jest zaleta a nie wada!
No i co z tego że ktoś odsyłał na kalibrację?


@i-marszi: Ale wskazania nie były pewne czy raczej przesadzone. To po co to kupić jak źle mierzy? Bez sensu.
@4x80:
Trenażer wskazywał o 30% więcej watów niż pomiar, łatwiej było odesłać korbę na badania niż trenażer, więc odesłałem korbę.
Co znaczy że nie były pewne? Że się wahały? Tak wskazania mocy się wahają im mniej wyżej od FTP jedziesz tym bardziej się wahają.

To po co to kupić jak źle mierzy? Bez sensu.


To nie kupuj. Skąd wiesz że źle mierzy?
@4x80: w pomiarze mocy chodzi o powtarzalność wyników, a nie czy faktycznie genrujesz 180 czy 200W w danym momencie. Nie ma jednego ujednoliconego standardu mierzenia. Weźmiesz 4 różne pomiary i każdy będzie pokazywał wartość z jakimś odchylenie, a jednocześnie wszystkie będą pokazywać prawidłową wartość
@4x80: żadna loteria. 4 takie same modele powinny podawać identyczne pomiary +-2% (tutaj wartość odchylenia podaje producent w specyfikacji). A sama kadencja to żaden wskaźnik, taka samą pracę możesz wykonać z kadencja 60, jak i 100. Już prędzej tętno i wyliczenie progów da więcej danych do analizy