Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczypek45:

@cyanoone ilekroć spotkam Słowaka który zamiast po angielsku chce gadać polsko-słowackim to mnie luj trafia bo on rozumie wszystko a ja nic xD za każdym przegadanym razem

@szczypek45: ja tam uwielbiam Słowację i lubię gadać ze Slowakami. W wolnej chwili uczę się slowackiego, a w ten sposób mogę się uczyć języka w praktyce. Kwestia osluchania z językiem. Najtrudniejszym do zrozumienia slowianskim językiem dla mnie jest natomiast sloweński.
@szczypek45: taaa xD
Mam mózg mało elastyczny jak emeryt.
Jak jestem w slowacji to w restauracji zamawiam po angielsku, ni cholery nie moge sie dogadac. Moj chlopak troche po polsku, troche po slowacku, troche rekami, no i czasem angielski.
@cyanoone Spokojnie potrafiłem się dogadać gdy ja mówiłem po polsku a rozmówca po słowacku czy chorwacku. Byłem ze znajomymi w Chorwacji i nie mogli uwierzyć, że rozumiem w jakichś 90% co mówią do mnie rodowici Chorwaci. Gorzej z czeskim, ale też jako tako da radę.
@cyanoone: niektórzy są takimi patriotami, że nawet jak jadą za granicę to mieszkają w swoich "narodowych" dzielnicach i kupują tylko w "narodowych" sklepach i po kilku latach potrafią wrócić z 2 nowymi słowami w obcym języku, które są przekleństwami. To dopiero patrioci.
ilekroć spotkam Słowaka który zamiast po angielsku chce gadać polsko-słowackim to mnie luj trafia bo on rozumie wszystko a ja nic xD za każdym przegadanym razem


@szczypek45: Też udawaj, że rozumiesz( ͡° ͜ʖ ͡°)