Wpis z mikrobloga

#cenzura #szarpankizzyciem #youtube #przegryw #zwiazki

Był na youtube taki trochę śmieszny, trochę głupi kanał Szarpanki z Życiem. Czasem oglądałem dla beki.

Ale beka ustąpiła przerażeniu bo Youtube usunął ten kanał ze względu na to, że autor śmiał się z niewłaściwych tematów.
Nie z tych tematów, z których wypada się śmiać, jak np z białych ludzi, z mężczyzn, z Trumpa, z policji, z religii (ale nie Islamu!).

Można na Youtube promować brutalne protesty w których zginęło już kilkadziesiąt osób, takie kanały nie znikają. Nie znikają kanały feministyczne promujące spiskowe teorie typu patriarchat, budujące podziały między płciami, rodzinami.

Zniknął kanał, który wyśmiewał tą sytuację i ludzi którzy bronią tego systemu. Nie nawoływał do przemocy, jedyną jego bronią była drwina.

Apeluję do wszystkich, żeby wspierać alternatywne platformy: BitChute, Vimeo, PeerTube, WebTorrent, MediaGoblin. To jest oczywiste dla każdego kto ceni wolność słowa. W naszym kraju tak doświadczonym przez cenzurę polityczną stanowimy większość. Dla tej mniejszości, która przyklaskuje zamordyzmowi - nie bądźcie krótkowzroczni. Wielkie korporacje nie mają żadnych poglądów, a jedynie interesy. Dziś pasuje im akurat wasza linia, wczoraj inna, a jutro ideologia znów się zmieni. Mechanizmy cenzury jednak pozostaną.
Pobierz zbierski9 - #cenzura #szarpankizzyciem #youtube #przegryw #zwiazki

Był na youtube ...
źródło: comment_1606310999RvOJpX47anxV9OfxwTVMGt.jpg
  • 65
@zbierski9: Gdzie te czasy, gdzie jutjub był miejscem dla ludzi robiących coś z zajawki i pasji. Gdzie można było powiedzieć, ze wolę internet od TV bo w internecie nie ma ustawek, kontroli, cenzury itp. itd. Wraz z popularnością internetu i pojawieniem się w nim pieniędzy już nigdy nie będzie internet taki sam :(. Kiedyś oglądając jutjub człowiek widział naturalność i zajawkę. Teraz nie wiadomo, który z "autorów" jest naturalny, a który
@zbierski9: jak czesto popieram szarpanki, to on przesadzał z retoryką. Zaakceptował regulamin YT i regularnie go łamał, przez co dawał argumenty julkom przy zgłaszaniu jego filmów. Został wywalony z prywatnej platformy z regulaminem. A tak poza tym, to nie ma czegoś takiego jak pełna wolność słowa, są rzeczy szkodliwe, które należy pietnować w dyskursie publicznym jak np zakłamywanie wydarzeń historycznych.

szarpanki czesto mówił dobrze, ale powinien sie dostosować do standardów patojutuba
Teraz nie wiadomo, który z "autorów" jest naturalny, a który od a do z wykreowany i wstawiony w internet dla zarabiania siana.

@haosek: Autorów naturalnych już raczej nie ma - sami się cenzurują bo wiedzą co można a co nie powiedzieć. Kiedyś słyszałem jak to działa np w TVP. To nie jest tak że ludziom się tam mówi co mają mówić. Ci co nie wiedzieli już po prostu dawno tam nie
@zbierski9: patriarchat to nie spiskowa teoria, w starszych pokoleniach był system społeczny zależności, który można śmiało tym mianem określić. Na szczęście moje pokolenie wysyła go właśnie na śmietnik historii, i faktycznie niedługo będzie już tylko teorią spiskową, a incelki dupa cicho xD
Zaakceptował regulamin YT i regularnie go łamał, przez co dawał argumenty julkom przy zgłaszaniu jego filmów. Został wywalony z prywatnej platformy z regulaminem.

@spanko: To dobry argument ale gdy spojrzeć dokładniej to pojawia się z nim problem.

Koncerny medialne w każdym kraju obostrzone są masą przepisów i dokładnie kontrolowane, ponieważ mają wielki wpływ na demokratyczne społeczeństwa. Serwisy społecznościowe od lat twierdziły że ich to nie dotyczy, bo one tylko udostępniają miejsce
ta, usunęli bo śmiał się z niewłaściwych tematów, to w jaki sposób to robił nie miało żadnego wpływu


@MarianKolasa: Masz na myśli, że drwina była zbyt mordercza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co powiesz na kanały które nawołują do rasizmu wobec białych czy protestów w których zginęło już kilkadziesiąt ludzi?
@zbierski9: po prostu zobacz na starsze pokolenia - wtedy zawsze mężczyzna był tym kto "rządzi" i wokół niego wszystko się kręciło.
Według mnie ludzie powinni być równi, obojętnie czy urodzili się z #!$%@? czy z #!$%@?
po prostu zobacz na starsze pokolenia - wtedy zawsze mężczyzna był tym kto "rządzi" i wokół niego wszystko się kręciło.


@youngpablo: U mnie u dziadków nie było tak z żadnej strony, to kobiety rządziły. A więc było czasem tak, a czasem tak. Nie wspominam już o wielkich władczyniach i królowych. Wiesz, że rozbioru Polski dokonała m.in. kobieta, Katarzyna II? Taki był straszny patriarchat! Tak jak mówiłem, teoria spiskowa.
Można na Youtube promować brutalne protesty w których zginęło już kilkadziesiąt osób, takie kanały nie znikają. Nie znikają kanały feministyczne promujące spiskowe teorie typu patriarchat, budujące podziały między płciami, rodzinami.


@zbierski9: Po tej części twojej wypowiedzi właśnie zauważyłem, że kolega albo z inteligencją się rozminął albo po prostu chce być tym gorszym choć nie wiem dlaczego.