Wpis z mikrobloga

#cenzura #szarpankizzyciem #youtube #przegryw #zwiazki

Był na youtube taki trochę śmieszny, trochę głupi kanał Szarpanki z Życiem. Czasem oglądałem dla beki.

Ale beka ustąpiła przerażeniu bo Youtube usunął ten kanał ze względu na to, że autor śmiał się z niewłaściwych tematów.
Nie z tych tematów, z których wypada się śmiać, jak np z białych ludzi, z mężczyzn, z Trumpa, z policji, z religii (ale nie Islamu!).

Można na Youtube promować brutalne protesty w których zginęło już kilkadziesiąt osób, takie kanały nie znikają. Nie znikają kanały feministyczne promujące spiskowe teorie typu patriarchat, budujące podziały między płciami, rodzinami.

Zniknął kanał, który wyśmiewał tą sytuację i ludzi którzy bronią tego systemu. Nie nawoływał do przemocy, jedyną jego bronią była drwina.

Apeluję do wszystkich, żeby wspierać alternatywne platformy: BitChute, Vimeo, PeerTube, WebTorrent, MediaGoblin. To jest oczywiste dla każdego kto ceni wolność słowa. W naszym kraju tak doświadczonym przez cenzurę polityczną stanowimy większość. Dla tej mniejszości, która przyklaskuje zamordyzmowi - nie bądźcie krótkowzroczni. Wielkie korporacje nie mają żadnych poglądów, a jedynie interesy. Dziś pasuje im akurat wasza linia, wczoraj inna, a jutro ideologia znów się zmieni. Mechanizmy cenzury jednak pozostaną.
Pobierz
źródło: comment_1606310999RvOJpX47anxV9OfxwTVMGt.jpg
  • 65
@zbierski9: zdaje sobie sprawe z wojny ideologocznej i narzucania libelarnego światopoglądu przez duże korporacje, ale szarpanki po prostu otworzył spektakl w cyrku, a nieumiejętnie żąglował. Nawet nie udaje zaskoczonego, ze to tak sie skończyło. Dawał liczne argumenty, do którtch możaby sie było przyczepić, rozumiesz - preteksty. Co do trumpa to oznaczanie jego tweetów notkami, że są nieprawdziwe, akurat jakąś logike mają. Na każde pierdniecie głowy najwiekszego nocarstwa świata reagują rynki, giełdy,
Gadanie, że posiadanie innych poglądów od ojca lub przyznanie się że jest się gejem/lesbą babci jest niewdzięcznością


@NVX78: Nie pamiętam takiego fragmentu, może byś mi go wskazał, gdyby tylko nie został kanał ocenzurowany. Odnośnie strzelania do ludzi - na youtube jest mnóstwo filmów z prawdziwym strzelaniem do ludzi - z prawdziwymi trupami, policji, protestujących, niewinnych ludzi. Jakim cudem mówienie o strzelaniu w programie satyrycznym ma zachęcać do takich czynów, a POKAZYWANIE
zdaje sobie sprawe z wojny ideologocznej i narzucania libelarnego światopoglądu przez duże korporacje, ale szarpanki po prostu otworzył spektakl w cyrku, a nieumiejętnie żąglował. Nawet nie udaje zaskoczonego, ze to tak sie skończyło. Dawał liczne argumenty, do którtch możaby sie było przyczepić, rozumiesz - preteksty.


@spanko: Rozumiem co masz na myśli - być może testował system. Tak czy inaczej, test był bardzo potrzebny, żeby uwidocznić problem.

Co do trumpa to oznaczanie
wolność słowa nie polega na radykalizacji frustratów seksualnych dając im wspólnego wroga, co może skończyć się krwawo.


Postaram się lepiej zrozumieć co napisałeś. Radykalizacja kobiet-przegrywów na kanałach dla feministek jest ok, a radykalizacja mężczyzn-przegrywów jest be?

Wręcz przeciwnie, wolność słowa to też likwidowanie ludzi, którzy tą wolność, w tym wolność do życia chcą ci zabrać.


@Trixie: Wolność słowa to też likwidowanie władzy koncernów i rządów które uznają który kontent można, a
Masz na myśli, że drwina była zbyt mordercza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co powiesz na kanały które nawołują do rasizmu wobec białych czy protestów w których zginęło już kilkadziesiąt ludzi?


@zbierski9: tak, sądzę że to kontrowanie Gonciarza że miał zaspermione okulary to świetna drwina i szydera, Himalaje humoru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak, sądzę że to kontrowanie Gonciarza że miał zaspermione okulary to świetna drwina i szydera, Himalaje humoru ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MarianKolasa: i dlatego że jakiemuś moderatorowi nie pasuje poczucie humoru nawiązujące do płynów fizjologicznych to należy usunąć kanał? Co sądzisz zatem o filmach na youtube z pełną golizną, kałem, sikami, krwią, mordowaniem ludzi? Bo te są jakoś nie usuwane ( ͡º ͜ʖ͡º
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Postaram się lepiej zrozumieć co napisałeś. Radykalizacja kobiet-przegrywów na kanałach dla feministek jest ok, a radykalizacja mężczyzn-przegrywów jest be?

@zbierski9: typowy whataboutism, zamiast odnieść się do sedna sprawy, to mówisz, "a bo oni.."
Podaj przykład, może obejrzę i dam tobie znać co o tych feministkach myślę.

Wolność słowa to też likwidowanie władzy koncernów i rządów które uznają który kontent można, a którego nie można publikować.


A od kiedy kontent na yt
@zbierski9: wiesz co, średnio mi się podoba Twoja narracja, która polega na tym "a inni są gorsi".
Poza tym nie wiesz za co spadały mu filmiki, bo przekazywał tylko info o "najeździe kukoldów i julek na kanał", a powód mógł być kompletnie inny - wybacz mi jeżeli nie do końca wierzę człowiekowi który tworzy wokół siebie syndrom oblężonej twierdzy. W czerwcu 2019 w taki oto kulturalny sposób pytał na forum pomocy
Pobierz
źródło: comment_16063148659e34c6wxTE5ObBBm82t0S4.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ponieważ od twojego wpisu załamują się ręce

@zbierski9: to znaczy, że twój pusty łeb jeszcze walczy

co znaczy wolność słowa dla demokracji, i jak lewicowa ACLU broniła wolności słowa i prawa do demonstracji neo-nazistów:

Pomijając prześmiewczy kontekst, to z wolnością słowa to nic nie miało wspólnego. Paradoks tolerancji poppera się kłania.
Pomijając prześmiewczy kontekst, to z wolnością słowa to nic nie miało wspólnego. Paradoks tolerancji poppera się kłania.


@Trixie: To bardzo ciekawe, wyjaśnisz trochę jakie podstawy empiryczne ma ten paradoks tolerancji Poppera?

to znaczy, że twój pusty łeb jeszcze walczy


Pomijam te tanie prowokacje milczeniem.

typowy whataboutism, zamiast odnieść się do sedna sprawy, to mówisz, "a bo oni.."


Najwyraźniej nie przeczytałeś mojego pierwotnego posta. Mój problem z jutubem polega na tym, że
wiesz co, średnio mi się podoba Twoja narracja, która polega na tym "a inni są gorsi".


@MarianKolasa: Ale tak jak kolega wyżej, zdajesz się nie łączyć kropek, że moim głównym argumentem jest to że różnych ludzi traktuje się różnie na jutubie. I dziwnym zbiegiem okoliczności radykalizować ludzi można, ale po linii politycznej zgodnej z jutubem. Np obrończynie praw zwierząt czy feministki mogą się radykalizować na jutubie, a facet który ich wyśmiewa
@zbierski9: to ja powtórzę jeszcze raz co napisałem wcześniej - nie wiesz z jakich powodów spadały filmiki (nigdy z tego inaczej niż "lewackim spiskiem" tego nie wytłumaczył), może to było naruszenie dóbr osobistych, może inne powody - poza "radykalizacją" filmiki mogą być usuwane z wielu przyczyn, mógł je usuwać równie dobrze sam profesor.
To bardzo ciekawe, wyjaśnisz trochę jakie podstawy empiryczne ma ten paradoks tolerancji Poppera?


@zbierski9: nie jestem twoją wyszukiwarką google

Najwyraźniej nie przeczytałeś mojego pierwotnego posta. Mój problem z jutubem polega na tym, że stosuje swój regulamin w zależności od linii politycznej którą reprezentuje autor filmów. Więc nie #!$%@? mi tu że "a bo oni", bo "a bo ci mogą a tamci nie" jest tutaj kluczem do całego problemu.


Jeszcze raz, ja
@MarianKolasa: Jestem na 99% pewien z jakich powodów został usunięty kanał. Co prawda rzeczywiście pozostaje 1% szansy że to spisek samego autora a nie tylko gaslighting z twojej strony, to jednak przemawiają do mnie dwie poszlaki. Pierwsza to że sam widziałem na twitterze jak, nomen omen, julki z twittera organizowały się żeby kanał zgłaszać do youtube, a druga taka, że youtube sam napisał dlaczego kanał usunięto ( ͡° ͜ʖ
Pobierz
źródło: comment_1606317509DcLy8og7Ei3ODXbjNBb5NU.jpg