Wpis z mikrobloga

Zrobiłem mały eksperyment. Na jednej z warszawskich grup do najmu wpisałem z dupy że "szukam mieszkania, 2 pokoje, minimum 40 m2 do tego miejsce postojowe, 1800 zł ze wszystkim, tylko nowe budownictwo z windą, osiedla Wola, Mokotów, Ochota".

Byłem przekonany, że to trochę za niska cena, bo realnie takie mieszkania sam bym wycenił teraz na ok 2200 zł.

W ciągu 12 godzin 18 prywatnych wiadomości i 66 komentarzy ( ͡ ͜ʖ ͡) Choć muszę przyznać, że mniej więcej 1/3 z nich nie zgadzała się z moimi założeniami.

To tak odnośnie tego czy się pali koło dupy czy nie. Ok. 1/3 z tych mieszkań to były mieszkania z krótkiego najmu na szybko przerobione na długi termin.

#nieruchomosci #wynajem #hre #flipmieszkania #naganiacze
  • 18
  • Odpowiedz
@Wernher_von_Braun jak ktoś ma coś do wynajęcia, to jak mu się ma dupa nie palić :D co miesiąc musi płacić czynsz + rachunki (nie ma zużycia to i tak masz abonamentowe)

Skończyły się czasy, że mieszkania w ten sam dzień schodziły przy 1 oglądającym :D
  • Odpowiedz
@TheDzions co ciekawe coraz mniej wynajmujących z krótkoterminowego wierzy w odbicie. Jescze 3 msc temu sporo było ogłoszeń z krótkiego, których czas trwania umowy to max pół roku (liczyli, że covid się skończy I znów wróci super hajs za najem za noce). Dziś już bez problemu zwrotne miezkania z airbnb można wynająć na rok i więcej.
  • Odpowiedz
@Wernher_von_Braun ja w 2017 roku wynajmowałem w pewnym mieście mieszkanie trochę ala airbnb za 2100 + media. Po roku oddałem mieszkanie. Ktoś wziął je na 5 lat na podnajem za 2,2k + media i je wynajmował na airbnb. Przy okazji sprawdzałem co sie dzieje w tamtym miejscu od kwietnia. Od kwietnia mieszkanie jest dostępne z 2300 spadło co 100 zł co ok.mc i tak teraz jest coś w okolicach 1800 zł. Jestem
  • Odpowiedz
@swiety92: zawsze mozesz wynegocjować 2-3mc. Powiedzmy, że do września 2021 będzie słabo, bo pewnie tak bedzie. Pomieszkasz sobie przez 8-10 mc taniej. Nie zapominajmy, że sporo budów będzie wchodziło na rynek (buduje się z 850k mieszkań) i wtedy poszukasz innego mieszkania być może bardziej w cenach rynkowych lub sobie uzbierasz na swoje przez ten czas.
  • Odpowiedz
@swiety92: wiesz czasami lepiej wynająć cokolwiek nawet lekko dopłacać niż żeby stało puste. E.w ceny się bardziej urealnią i będą niższe po prostu. Będzie ROI 1-2%. Zastanawiałem sie też nad tym, jak kogoś stać wynająć mieszkanie za 2k-3k to przecież za tyle spokojnie będzie mógł spłacać kredyt, więc przyoszczędzi na swój wkład własny i pójdzie na swoje.
  • Odpowiedz
Roi 2%? To kawalerki w centrum byłyby poniżej 1000, aż tak to chyba to nie spadnie.

Paradoksalnie jest dużo osób, które stać ma zakup ms kredyt, ale nie maja na wsklad własny i wola wynajmować.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: @swiety92: będzie roi 1% a nieruchomości i tak będą przystanią kapitalu dla Polaków. Przy dużo bardziej rozwiniętych rynkach kapitałowych na zachodzie dalej lądują kase w nieruchomości, u nas tylko zmieni się skala, bo ostatnio na rynek wchodzuli też ci słynni taksówkarze.
  • Odpowiedz