Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 201
Oglądałam wczoraj nową świąteczną komedię romantyczną Netflixa. Nie wymagam od takiego kina wiele, ale padł jakiś rekord, bo w ciągu pierwszych 10 minut mnie wkur...zyła.

Że jest tępa to wiadomo, że bazuje na stereotypach też. Ale była tam scena gwałtu i miała być taka super śmieszna. Chyba.

Główny bohater trafia na święta do koleżanki, która robi z niego swojego chłopaka przed rodzicami. Oni pokazują mu jakieś zdjęcia z dzieciństwa tejże i mówią że nie będą mieć nic przeciwko jak będą spali w jednym łóżku na co on zrobił przestraszoną minę i mowi ze nienie, on wraca na noc, bo to tylko koleżanka (co zostało zagluszone). W kolejnej scenie ona i on są w tym pokoju i ona sie do niego dobiera, on mówi ze nie chce, probuje ja odepchnac, stanowczo protestujr ale ona rozpina mu spodnie i w momencie w którym przestajemy slyszec jej glos, on robi bloga mine. Rozumiecie, chodzi o segz hehehe

I wyobraźcie sobie odwrotną sytuację: to gość się tak dobiera do laski w komedii romantycznej, ona protestuje ale w końcu on dobiera się do niej, wsuwa swojego barabasza a ona z rozkoszy zamyka oczy i sie uśmiecha. Super smiesznie i romantycznie, nie?

#film #netflix #dyskryminacjamezczyzn #seks
nicari - Oglądałam wczoraj nową świąteczną komedię romantyczną Netflixa. Nie wymagam ...

źródło: comment_1606156193Os6mXdqs5IqHv4u5Pij53K.jpg

Pobierz
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 145
@Mr_3nKi_: właśnie przez takie podejście "nie oczekuj zbyt wiele" takie rzeczy wydają się być normalne dla przeciętnego człowieka. Ze facet zawsze chce, ze faceta nie można zgwałcic.

Nie rozumiem tego. Kobiety od lat walczą o zmianę wizerunku kobiet w popkulturze i s ogole w społeczeństwie. I to działa, bo one coś zmieniają. Ale faceci nie potrafią albo nie chcą działać w podobnym kierunku - dlaczego? Dlaczego pozwalacie się tak traktować? I
@nicari: Dlatego straciłem szacunek do Netlixa i przestałem płacić za to gówno kręcące się na stereotypach/ seksie i ta cała "nowoczesność"

Dlaczego pozwalacie się tak traktować?


A co można zrobić? Machina już dawno temu ruszyła.

Oczekujesz, że będzie męska wersja #metoo? No wiesz, jak Kobieta jest atrakcyjna, to nie wiem, kto nazwałby to gwałtem. Gorzej, jak cie zgwałci psychopatka z urodą gargulca.

W ogóle niektóre filmy netflixa tak psuja głowę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale faceci nie potrafią albo nie chcą działać w podobnym kierunku - dlaczego?


@nicari: Bo A) faceci nie uważają tego za gwałt, nie wiem dlaczego; B) faceci nie potrafią się zjednoczyć. Ta produkcja mówi, że faceta można gwałcić, bo ostatecznie odpuści i nawet mu się spodoba. Ktoś powinien za to beknąć, ale tak się niestety nie stanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
nicari

Dlaczego pozwalacie się tak traktować?

Bo zaraz przyjdzie prawdziwy męski samiec alfa i nas wyśmieje
Bo większość mężczyzn wstydzi się mówić o takich rzeczach bo to "niemęskie"
Bo w tej chwili na topie jest mówienie że to kobiety są uciśnione i ogólnie walczy się o prawa kobiet, można nawet spojrzeć jak aktywny jest #killallmen na Twitterze
Bo większość mężczyzn w ogóle nie rozmawia między sobą o takich tematach, po prostu nie.