Wpis z mikrobloga

Jest tutaj jakies FAQ dla kotkow?

Zastanawiam sie nad adopcja jednego i nasuwaja mi sie pytania:

1. Czy dobrym pomyslem brac #kitku jak sie mieszka w kawalerce 30m2?
2. Co na start dla takiego malucha musialbym zakupic?
3. Czy kotek wymaga wyprowadzania 'na spacer' (tak wiem XD, ale wole sie upewnic)
4. Cos jeszcze powinienem wiedziec przed adopcja kitku?

#koty
  • 6
@czuczupikczu:
- Kupuj dobrej jakości karmę, whiskas to nie jest dobrej jakości karma.
- Kartony, półeczki i ciasne miejsca, w których mogą się schować, zawsze na propsie.
- Nie szalej z liczbą zabawek, ze dwie wędki i ze dwie myszki/piłeczki wystarczą na początek.
- Ogarnij transporter żeby z nim śmigać do weta, najlepiej duży od razu, bo kitku podrośnie.
- Kuweta duża rozmiarowo - podrośnie i będziesz musiał zmieniać.
- Weź
@czuczupikczu: Ja jeszcze dopisze, żebyś pamiętał o tym aby miska z woda nie była obok jedzenia ;) No i przydaje się drapak, może być jakiś mały przecież, najlepiej z legowiskiem od razu.

I dobrze radzą żebyś się zastanowił czy masz kogoś do opieki nad kotem jakby Ciebie nie było. My dajemy klucze od mieszkania parce przyjaciół i ogarniają nam raz dziennie koty.
@czuczupikczu: dobra jakościowo karma to podstawa. żadnej suchej karmy! Żwirek na początku najlepiej taki sam jak u poprzednich opiekunów, później możesz zmienić.

Jak nie będziesz czyścił regularnie kuwety, to Ci nasrają w mieszkaniu. -I tak czasem nasrają w mieszkaniu.


jak nasra to do weterynarza zrobić badania, może się okazać, że to problemy zdrowotne, bo koty nie są złośliwe

Baw się z kotem codziennie, kot się wyszaleje i umocnicie więź. Zabezpiecz okna