Wpis z mikrobloga

Zawracałem dziś w sposób zaznaczony czerwoną linią i zostałem zatrzymany przez patrol. Policjant stwierdził, że nie zastosowałem się do znaku nakazującego jazdę po prawej stronie znaku (C-9) i mandat wynosi 250 zł...

Udało mi się wynegocjować na pouczenie, ale potem analizując sprawę doszedłem do wniosku, że nie popełniłem żadnego wykroczenia, bo przecież wcale nie przekroczyłem tego znaku, więc ciężko mówić, że jakkolwiek miałby on mnie obowiązywać. Kto ma rację, ja czy policjant? https://goo.gl/maps/nT6mEZMUfp8WZKCz6

#sopot #trojmiasto #ruchdrogowy #prawojazdy #polskiedrogi
przemek6085 - Zawracałem dziś w sposób zaznaczony czerwoną linią i zostałem zatrzyman...

źródło: comment_160613172985ioPLvXGi8N8TqjDdRGvj.jpg

Pobierz
  • 179
który konkretnie przepis? Który znak informował mnie o tym, że jadę pod prąd?


@przemek6085: Nic cię nie musiało informować, że jedziesz pod prą. Wystarczy, że zignorowałeś znak C-9 nakazujący ci jechać z prawej strony tego znaku. I nie ma tu znaczenia fakt "przekroczenia lub nie" samego znaku - to tak jak ze znakiem C-1 - też nakazuje jazdę w konkretnym kierunku, pomimo, że go nie "przekraczasz"
Nic cię nie musiało informować, że jedziesz pod prą.


@Jakis_ja: Totalnie się z tobą w tej kwestii nie zgadzam. Znaki powinny jednoznacznie informować o tym co się dzieje na drodze i co możesz a co nie. Tutaj wg mnie jest ewidentnie błąd o oznaczeniach. Podwójna przerywana jak najbardziej mówi że możesz wjechać i nie wpakujesz się pod prąd. Skrzyżowanie ma być zrozumiałe dla dowolnego kierowcy z a nie tylko tych co