Wpis z mikrobloga

Zawracałem dziś w sposób zaznaczony czerwoną linią i zostałem zatrzymany przez patrol. Policjant stwierdził, że nie zastosowałem się do znaku nakazującego jazdę po prawej stronie znaku (C-9) i mandat wynosi 250 zł...

Udało mi się wynegocjować na pouczenie, ale potem analizując sprawę doszedłem do wniosku, że nie popełniłem żadnego wykroczenia, bo przecież wcale nie przekroczyłem tego znaku, więc ciężko mówić, że jakkolwiek miałby on mnie obowiązywać. Kto ma rację, ja czy policjant? https://goo.gl/maps/nT6mEZMUfp8WZKCz6

#sopot #trojmiasto #ruchdrogowy #prawojazdy #polskiedrogi
przemek6085 - Zawracałem dziś w sposób zaznaczony czerwoną linią i zostałem zatrzyman...

źródło: comment_160613172985ioPLvXGi8N8TqjDdRGvj.jpg

Pobierz
  • 179
  • Odpowiedz
panowie, nie jestem pewien, ale czy znak nie obowiązuje od miejsca ustawienia?

skręcił PRZED nakazem jazdy po prawej stronie znaku, więc no....


@PanKracy582: @PanKracy582: ale podałem przykład to obalający. Znak C-1 nakaz jazdy w prawo przed znakiem. Tylko on zobowiązuje do skrętu w prawo ale przed znakiem, a tutaj mamy nakaz przejechania po prawej stronie znaku.

§ 35. 1. Znaki:
1) C-1 „nakaz jazdy w prawo przed znakiem”,
2) C-2
  • Odpowiedz
niezbyt rozumiem z czym mi tu wyjeżdżasz, daj jakieś konkretne przykłady proszę


@PanKracy582: Wyjeżdżam ci z cytatem z konkretnych przepisów, które - skoro posiadasz PJ - powinieneś znać. Ale nie znasz, skoro piszesz jakieś bzdury o obowiązywaniu znaków dopiero od momentu ich ustawienia.
  • Odpowiedz
Nie, nie musiałbyś. Tam stoi na wylocie ze skrzyżowania, w twoim "mandatowym" przypadku stał na środku skrzyżowania. Patrz przepisy powyżej.


@Jakis_ja: jaki znowu wylot skrzyżowania? Jest obowiązek trzymania się prawej krawędzi, będzie musiał minąć ten znak z lewej strony. W obu przypadkach ten znak działa dokładnie tak samo.
  • Odpowiedz
@przemek6085: tego znaku może tam w ogóle nie być, a i tak pojechałeś źle.
Konwencja wiedeńska mówi jasno, że wyspy znajdujące się na osi jezdni wolno mijać tylko z prawej strony. Ty przejechałeś z lewej strony tej wyspy, która jest na środku
  • Odpowiedz
@przemek6085: jak dla mnie dałeś ciekawą sytuacje, sam bym pewnie tak pojechał gdybym jechał pierwszy raz w tym miejscu :P. A według mnie powinna być albo taka linia którą namalowałeś, albo zakaz skrętu w lewo zaraz przed tym zjazdem. Ktoś tu wspomniał o mijaniu wyspy z lewej strony, ale przy zawracaniu nawet nie dojeżdża się do wysokości tej wyspy.
  • Odpowiedz
@przemek6085: @PanKracy582: @Jakis_ja: @stassma:
Wydaje mi się, że OP mógł pojechać tak jak pojechał

Zgodnie z rozporządzeniem, znak wskazuje, z której strony kierujący ma ominąć wysepkę

Więc dotyczy to tylko pojazdów omijających wyspę, a nie OPa który wyspy nie omija bo zawraca przed nią

@przemek6085:

Który znak informował mnie o tym, że jadę pod prąd?

Żaden, nie pojechałeś pod prąd bo zawracałeś na skrzyżowaniu. Gdybyś chciał tak
horizontalvertical - @przemek6085: @PanKracy582: @Jakisja: @stassma: 
Wydaje mi się,...

źródło: comment_1606141120wM7j13KNHkDPlfHPOLa29r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jakis_ja: szanuję szukanie poparcia w przepisach, ale w jaki niby sposób rozgranicza to czy jest to jakiś "wylot ze skrzyżowania" czy jego środek? Czy w takim przypadku jak pic rel też bez znaczenia byłoby czy nakaz jazdy prosto jest przed tym miejscem czy za nim? Chyba nie, prawda?

to po co według ciebie jest znak c9?


@Ganicjusz: po to by wskazać po której stronie znaku należy obok niego przejeżdżać -
przemek6085 - @Jakis_ja: szanuję szukanie poparcia w przepisach, ale w jaki niby spos...

źródło: comment_1606141108Kb7NNBZi5wbVz5PCpdvuQJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
przejechałeś z jej lewej strony, a to jest zakazane.


@radziol88: podaj konkretne brzmienie przepisu, bo jakoś nie wydaje mi się, by tak to wyglądało. w ten sposób wszystkie skrzyżowania jak post wyżej oznaczałyby zakaz skrętu przed wysepką
  • Odpowiedz