Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
Uważacie, że mieszkanie z teściami jest takie złe?

Jestem jeszcze przez 25-tką I zastanawiam się z niebieskim powoli nad tym jak będzie wyglądać mieszkanie u niego. Miasto mi się bardzo podoba, nie jest przesadnie duże i jest turystyczne. Niebieski ma najwyższe piętro w domu, 85m2, duży balkon no i działka sporego formatu. Co prawda na remont trzeba trochę wyłożyć, ale powoli niebieski coś szykuje.
Dom jest już przepisany na niego w 70% (reszta na inną osobę).

Z jednej strony wiem, że lepiej mieszkać w pełni samemu. A z drugiej strony ten kredyt... po którym mielibyśmy I tak zapewne o wiele gorsze warunki mieszkaniowe i bez podwórka (chyba żebyśmy nie wiadomo jakie raty placili).

Że znajomych każdy mówi, że z teściami najgorzej. Ale przecież można choć w jakimś stopniu się odrodzić, nie?..

#mieszkanie
#zwiazek
#kredythipoteczny
#kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb9fdaa578e11000a685260
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 139
  • Odpowiedz
Wystarczy się trochę pomęczyć aż teściowie umrą i już będzie ideal.


@nieugnesie: no i jeszcze spłacić osobę która ma 30% udział

@AnonimoweMirkoWyznania:
moim zdaniem wada takiego rozwiązania jest taka, że mieszkanie będzie darowizną od rodziny dla męża i nawet jeżeli będziecie się dobrze dogadywać z teściami (na dwoje babka wróżyła) to w przypadku rozwodu (prawdopodobieństwo 40% na całej populacji) zostajesz w dupie

czyli tylko w sytuacji gdy jesteś pewna że
  • Odpowiedz
@LilyOfTheValley O to to. Mam dwóch braci i wiecznie któraś z ich żon jest czemuś winna, czasami powody są absurdalne ale to po prostu zazdrość. Nie mieszkają nawet z rodzicami ale i tak żałują że za blisko
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli zdecydujesz się tam zamieszkać, to dobrze jest od początku ustalić zasady i ich pilnować. Inaczej wizyty o 22 bez pukania itp. akcje mogą być na porządku dziennym (to co jest normalne w ich rodzinie, niekoniecznie będzie normalne dla Ciebie i nie będziesz się na to godzić). Najlepiej mieć osobne media, liczniki, żeby nie dochodziło do kłótni w stylu: za dużo wody zużywasz gdy się kąpiesz.

Najgorzej jest gdy pojawiają
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet jak teściowie są spoko to są tu i teraz. Nikt nie wie jak człowiek się odmieni za kilka, kilkanaście lat i co mu odwali. Na swoim to na swoim. Robicie co chcecie, nikt nie próbuje nikogo za nic rozliczać. Mieszkając na jednej kupie z teściami często jest tak, że ci, którzy są najbliżej są zawsze najgorsi choćby nie wiadomo jak byliście dla nich dobrzy.
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania zależy od teściów/rodziców. Jak potrafią uszanować prywatność, czyli część domu jest wasza i nie wchodzą tam kiedy im się podoba ani nie wtrącają się w nie swoje sprawy to można - ale to niestety rzadkość
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam swietne relacje z tesciami od 20 lat ale tylko dlatego ze nigdy razem nie mieszkalismy a spotkaniabsa zadkie i niezbyt dluvie i jeszcze jeddna zasada ktora pozwolila prztrwac to od poczatku brak mozliwosci wteacania sie w nasze zycie i nasze decyzje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Dodam swoje trzy grosze. Po ślubie z małżonką wprowadziliśmy się do domu jej mamy. Mamy dla siebie dwa pokoje, wspólna jest kuchnia oraz łazienka. Wcześniej przez 5 lat wynajmowaliśmy kawalerkę i mieszkaliśmy sami. I szczerze mówiąc żałuję że nie wyprowadziliśmy się wcześniej. Ilość oszczędzonych pieniędzy na wynajmie jest duża, z teściową dogadujemy się bardzo dobrze, nie wchodzimy siebie w drogę. Od marca nie mieliśmy żadnych poważniejszych zgrzytów, czasem żona pogryzie się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Ja właśnie urządzam piętro u teściów. W obecnej sytuacji branie kredytu koło 500k minimum jest malo zachęcające.

Piętro z osobnym wejściem, osobne liczniki wszytsko odizolowane.
Taka sama sytuacja jest z mieszkaniem w bloku tyle że 100m2 mieszkanie w centrum miasta z działką jest drogie jak nowy dom.
Są minusy ale są też plusy. Wszytsko zależy od relacji i od tego na kogo jest dom.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy jakich teściów masz. Jeśli takich co do wszystkiego się wtrącają to sobie odpuść. Jeśli takich nawet spoko to na początek wspólne mieszkanie nie jest zła opcją. Później można się zastanowić cy coś swojego czy zostać przy tym co jest.
  • Odpowiedz