Wpis z mikrobloga

@akumu: czytelność kodu to nie jedyny argument, nie wiem z iloma technologiami i językami pracowałaś, ale kolejność wykonywania działań może się zmienić wraz ze zmianą wersji kompilatora/interpretera, a reguły interpretacji nawiasowania nie zmieniają się nigdy.

Wiele oficjalnych i wewnętrznych standardów kodowania zabrania polegania na kolejności wykonywania działań, bo to często prowadzi do trudnych w wychwyceniu błędów.
@thexDguy: wiem wiem, że to zależy od kompilatora czy interpretera, zdarzyło mi sie miec nawet przyjemność implementować kawałek jednego parę lat temu i do teraz mi się to śni po nocach. Tym razem wiemy że to python, czyli wiemy jak się zachowa. Nie wiem natomiast, jak wygląda wewnętrzny coding standard wykopu, oprócz tego że nie wolno tu naprawiać tagów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale kolejność wykonywania działań może się zmienić wraz ze zmianą wersji kompilatora/interpretera


@thexDguy: Nie wydaję mi się żeby kiedykolwiek taka zmiana miała miejsce w przeszłości w Pythonie, a teraz już na pewno nie będzie miała. Nadanie operatorowi == większego priorytetu niż % to zmiana porównywalna z obniżeniem priorytetu nawiasów ().
@Emerkaes: To, co mówisz raczej nie ma dużo wspólnego z operator precedence która zarówno w C i C++ występuje. Może Ci bardziej chodzi o kod typu fun(a++, a++, a++) gdzie rzeczywiście nie do końca wiadomo, jakie wartości zostaną podane do funkcji. Tak samo ściśle zdefiniowana jest kolejność wykonywania operacji w if-ach, żebyś mógł bezpieczne korzystać z short-circuitingu.