Wpis z mikrobloga

Połączenie #rozdajo z #chwalesie ʕʔ

IT Startup - Gra Karciana dobiła niedawno do 5000 sprzedanych egzemplarzy!
Z tej okazji do rozdania samodzielnie grywalny dodatek IT Startup - Brudne Przetargi + zestaw 32 humorystycznych Kart Specjalnych 2019.
Zawołam jednego z plusująych za około 24h - wysyłka na mój koszt.

➡️ Jeśli szukacie #grybezpradu na prezent, to dzisiaj działa kupon rabatowy "5000".
Kupon obniża o 20 zł cenę pakietu 128 kart z bonusową drewnianą kostką binarną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej o historii projektu:
- 3 lata temu wrzuciłem na mirko wpis pomysłu projektu i zacząłem tagować projekt tutaj jako #karciankait (nie było wtedy jeszcze nazwy gry "IT Startup")
- gra została wydana trochę ponad 2 lata temu na wspieram.to
- rok później powstał pierwszy dodatek IT Startup - Brudne Przetargi
- pół roku od wydania pierwszego dodatku społeczność prosiła o wydaniu setu "humorystycznych kart z Facebooka", więc ruszyła kolejna akcja na wspieram.to,
- w tym roku (2020) projekt wystartował w wersji angielskiej na Kickstarterze,
- parę dni temu łączna sprzedaż (wersja polska + angielska) przekroczyła 5000 egzemplarzy. (ʘʘ)

Co dalej z projektem?
Pracuję nad wersją cyfrową na Steam (trochę uproszczona wersja z elementami rougelike - coś ala Slay The Spire?) i kolejnym dodatkiem, który prawdopodobnie pojawi się w przyszłym roku na Kickstarterze.

Have fun
#javadevmatt
JavaDevMatt - Połączenie #rozdajo z #chwalesie ʕ•ᴥ•ʔ

IT Startup - Gra Karciana dob...

źródło: comment_16057724068gzdp7DURgcv7uhFqL7h4P.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: Ja tak zgaduję, że wyszło z tego pół miliona. Wiesz, że za pół miliona pln golda możesz sobie kupić około czterdzieści tysięcy kebabów?

Gratki, nie spodziewałem się, że będzie z tego taki sukces.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: dzięki, lubię kebaby :D tylko trzeba pamiętać, że przychód to nie dochód. Praktycznie połowa przychodu to moje koszty (łącznie w projekcie kosztów będzie już ponad 200k) + później połowa zysku to podatki. Po Kickstarterze musiałem do urzędu skarbowego trochę ponad 40k PLN przelać;p nie ma aż tak dobrze.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Fajnie, jakbys kiedys to dokladnie opisal. Jest kilku blogerow, ktorzy ze szczegolami opisali proces wydawania i sprzedazy ksiazki, np. jakoszczedzacpieniadze.pl. To jest ogromna wiedza, ktora moze zachecic innych do pracy nad swoimi projektami.

Gratuluje, sledzilem Twoj progres od tego pierwszego wpisu.
  • Odpowiedz
@crimson_wind: też opisywałem część procesu: https://www.javadevmatt.pl/ponad-60-000-zl-z-crowdfundingu-gry-karcianej-it-startup-case-study/
Technicznie nie jest to wszystko takie skomplikowane: wymyślasz grę (mechanikę), płacisz grafikowi za wygląd gry, płacisz komuś od składu DTP za techniczne przygotowanie do druku, zbierasz komponenty do wyceny (wycena od różnych drukarni) i wrzucasz projekty na platformę corwdfundingową, by zebrać kasę. Wysyłasz gry. To jest bardzo czasochłonny proces, ale w sumie prosty :D
  • Odpowiedz
później połowa zysku to podatki.


@JavaDevMatt: Na pewno nie robisz czegoś nie tak? Przy 50% kosztów podatek liniowy wyjdzie gdzieś na poziomie 10%, VAT mniej więcej tyle samo (bo odliczysz sobie VAT zapłacony podwykonawcom), ZUS to przy tej skali trochę pikuś.
  • Odpowiedz
  • 1
@JavaDevMatt gratki, sami teraz ze znajomymi ogarniamy grę i dużo się z Twoich wpisów na blogu dowiedziałem. Chyba najważniejsze było to co usłyszałem w wywiadzie u Marka o tym żeby w jednym roku wyrobić się z wydrukiem i crowdfundingiem bo podatki.
  • Odpowiedz
Samodzielnie grywalny dodatek IT Startup - Brudne Przetargi + zestaw 32 humorystycznych Kart Specjalnych 2019 trafia do...


Gratulacje :) odezwij się proszę na PW w sprawie dostawy.
  • Odpowiedz