Wpis z mikrobloga

@Gondola: NIe oglądam tv, a wiadomości to tyle co z jakiś portali przeczytam.
Co według niego jest fałszywe w tej pandemii, czy chodzi mu o sam fakt istnienia wirusa czy coś głębszego sie za tym kryje, np działania rządu które szkodzą ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
negowanie pandemii to nie negowanie covida, jak to zrozumiesz to wtedy możesz się brać za słuchanie Brauna.


@ziemba1: I brać się za promowaną przez niego książkę dla medycznych analfabetów wydaną przez właściciela czasopisma Egzorcysta, szurowskiego speca od pandemii? XDD

@ajuto00: nie wiem co jest w tej książce ale wg. oficjalnych danych Covid-19 jest mniej groźny dla osób poniżej 70 roku życia niż grypa i tylko niewiele groźniejszy dla starszych. Źródło:
@szpongiel: Nie rozmawiamy tutaj o tym, co się powinno robić, to jest temat na inną rozmowę (lista zaniechań i fatalnych w skutkach decyzji rządu, świetnie podsumował to Stankiewicz w artykule) ale o promowaniu książki, która sprzedaje fałszywe informacje nie poparte żadnymi poważnymi źródłami.
@polskabialoczerwoni: Jak ty chcesz izolować starszych skoro Polacy mieszkają z rodzicami średnio do 28 roku życia albo i dłużej. Szwedzi czy inni Skandynawowie mogą sobie pozwolić na nierobienie pełnego lockdownu jak się wynoszą z domu w wieku 18 lat i mają kilka razy więcej lekarzy i pielęgniarek na 100k ludzi.
@Gondola Ja znam osobiście szurów mających 20-30 lat i nieustannie idących w zaparte razem z konfederacją, choćby nie wiem co. Takiego twardego elektoratu nie da się w żaden sposób przekonać do zmiany zdania.
@Jozuhve_z_PL: Jest to nowa choroba, nikt jej nie zna, brak jest idealnego rozwiązania. Kilka krajów poszło inną strategią, a jak się to dalej potoczy to nikt nie wie. I tak sporo osób zostanie niestety "poświęconych" niezależnie od wyboru strategii, czy z powodu COVID czy z powodu braku dostępu do lekarzy. Gospodarka musi już ruszyć, nie można wydawać cały czas pieniędzy, których się nie ma (drukowanie), póki nie ma szczepionki a pewnie
@Volki: Jak nie mówił https://m.radiogdansk.pl/audycje-rg/gosc-dnia-radia-gdansk/item/116600-to-absurd-zeby-zamykac-setki-tysiecy-ludzi-w-domach-artur-dziambor-sceptycznie-o-epidemii-koronawirusa?autoplay=true:

- Nie boję się koronawirusa o tyle, że po prostu zdrowo żyję. Jestem przekonany, że jeśli będę miał tego wirusa, to przejdę go spokojnie. Nie widzę potrzeby, żeby się jakoś dodatkowo ograniczać, bo przed innymi chorobami się nie ograniczamy w ten sposób.
@Gondola: Nie neguje pandemii, ale liczba śmierci jest przekłamana. Ostatnio zmarł znajomy, który od bardzo dawna borykał się z problemami nerek i cukrzycą i niestety niedawno zmarł. Zgadnij jaką wpisali przyczynę.

@Volki: No to Dziambor zmienił zdanie i pomyślał, że przejdzie lajtowo, bo latem przypadków było mało, a potem bagatelizował - screen, który wrzuciłeś jest z marca, a wypowiedź, którą zalinkowałem i mówił, że przejdzie lajtowo jest z października kiedy liczba przypadków rosła lawinowo.
znowu argument grypowy było już mówione, że biorąc pod uwagę 1 przypadek chorej osoby covid jest mniej groźny niż grypa

Ale jaki 1 przypadek? Dałem link do peer-reviewed publikacji naukowej przez uznanego na świecie epidemiologa, z oficjalnego źródła, która pokazuje analizę zbiorczych statystyk.

Biorąc pod uwagę covid nie ma szczepionki i nikt nie ma przeciwciał

@Positano1: to nie jest prawda. Żyjemy z koronawirusami tak długo jak gatunek ludzki w ogóle