Wpis z mikrobloga

No to na jesien 2021 przyjdzie czas na nextgena. Albo i nie do konca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciezka sprawa bo:

Xbox Series X:
- mocniejsza
- cichsza
- kompatybilnosc az do xbox classic
- gamepass - glowny plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- z wygladu bardziej mi podchodzi

PS5:
- lepsze exy
- mam konto psn od 2010 roku i sporo gier
- bedzie kompatybilna z wiekszoscia gier z PS4
- kontrolery haptyczne

Mowiac szczerze, gdyby nie fakt, ze mam duzo gier na kontach psn to bym wzial xboxa, ale z drugiej strony Sony ma swietne exy.

Albo kupie pierwszy raz od 12 lat gamingowego PC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naogladalem sie ostatnio na youtube gameplayow z GTX3080, wiem ze to drogie ale za to jakie zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry #konsole #ps5 #xbox
Pobierz
źródło: comment_1605694605Vuq4QfaRQHFw2CHR7557wH.jpg
  • 61
Te haptyczne pady to tylko bajer na chwile i skończy tak samo jak touchpad z pada do ps4, czyli każdy miał w dupie ta „innowacyjność”


@skna: bzdura. Już na ten moment kilkadziesiąt gier z tego korzysta i nie sądzę żeby to miało zostać porzucone. Porównanie do touchpada jest o tyle kiepskie, że touchpad w grach ma po prostu mało sensu. Tak naprawdę to w jaki sposób chcesz wykorzystać touchpada w grach?
PS5:

- lepsze exy

- mam konto psn od 2010 roku i sporo gier

- bedzie kompatybilna z wiekszoscia gier z PS4

- kontrolery haptyczne


@Wandsbeker:

1. lepsze exy? A skąd wiesz kto będzie miał lepsze exy w ciągu 8 lat? ps4 miało lepsze exy ale teraz MS poszło mocno w gry i już zapowiedziało własne exy na kolejny rok. Do tego dokupują kolejne studia.
2. No to masz starą konsolę
@Wandsbeker: W ogóle nie wiem czemu ciagle nie jest brany pod uwage fakt że aby zainstalować gre z płyty na xboxie to potrzeba polaczenia z internetem, czyli czysto teoretycznie gry na xboxie nie maja zadnej wartosci kolekcjonerskiej, a jedynie co kupujesz to usluge ktora umozliwia ci granie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. lepsze exy? A skąd wiesz kto będzie miał lepsze exy w ciągu 8 lat? ps4 miało lepsze exy ale teraz MS poszło mocno w gry i już zapowiedziało własne exy na kolejny rok. Do tego dokupują kolejne studia.


@ethics: ale studiow sony nie kupia, God of War, Spiderman, TloU i wiele innych dalej beda na wylacznosc Sony

- wygodny kontroler z wymiennymi bateriami


@ethics: to ze jest wygodny to
to ze jest wygodny to prawda, ale wymienne baterie w 2020 roku to jednak x


@Wandsbeker: ile razy mamy to powtarzać. Przecież to duża zaleta. Soniarze po 5h mają wyczerpaną baterię więc większość czasu grają na kablu. W xbox wymieniasz na naładowane akumulatorki i grasz dalej. Poza tym wiadomo, że akumulatory się zużywają i nie trzeba wyjebywać całego pada tylko kupić nowe akumulatorki za 10zł.
Haptyka zostanie z nami na dłużej. 4 grudnia uświadcza to gracze Fifa 21. Tak, nawet EA postanowiło „stracić czas” i to zaimplementować. Adaptive triggers sadze, ze będzie bez szału w przyszłości w 3rd party. Mozlwie, ze developerzy pójdą w gotowe lub generyczne presety. Coś, jak zrobiło Epic w Fortnite.
No już widzę jak takiemu EA czy innym wydawcom będzie się chciało ogarnąć ten mechanizm, stracić czas i hajs żeby tylko grę dostosować do kontrolera Sony. Wiele łatwiej wydać tytuł i zgarnąć hajs. W eksach od Sony to będzie działać to napewno ale w pozostałych grach nie bardzo.


@skna: masz już wyżej informację, że haptyka pojawi się w Fifie 21 nawet, więc tak, nawet EA postanowiło się z tym bawić :)