Wpis z mikrobloga

  • 1157
Jeżeli jesteś młody, pracowity, ambitny - już opuść Polskę. Nic dobrego cię tam nie spotka. Lada moment dojdzie do gigantycznego kryzysu na rynku pracy. Będzie zapaść, ogromne bezrobocie, bieda z nędzą.

#polska
#emigracja
  • 233
  • Odpowiedz
@wkrk jeśli pracujesz w IT, pomyśl też o Skandynawii, np, Dania, cala branża pracuje po angielsku, plus z 95% ludzi też dogadasz się po angielsku
  • Odpowiedz
@shrimpface: Typie, ale to Ty tutaj uprawiasz patologię usuwając wpisy i jedyną osobą którą tutaj obraża jesteś Ty, rzucając tekstami 'żyj dalej w chlewie', 'żyj dalej w gównie' - to jest według Ciebie kultura i poziom dyskusji? Ja nikogo nie obrażam, opisuje to co widziałem.
  • Odpowiedz
@milvanb: Akurat Monachium to przykład z dupy, bo stosunek średnich zarobków do kosztów życia jest tam naprawdę kiepski. Co do samego wątku, to może jako taki magazynier lub sprzątaczka można więcej zarobić w DE, czy UK, bo struktura zarobków społeczeństwa jest znacznie bardziej płaska, ale już np. w IT zarobki netto w PL, są porównywalne do tego co w DE, czy UK, a biorąc pod uwagę koszty życia, wychodzi na
  • Odpowiedz
@milvanb:

@gruss_di: #!$%@? kocopoły, tak jak ten co wypisuje że 2k € życie w niemczech go wynosiło. No jak się żyje ponad stan to tak jest. Mieszkam w Amsterdamie, tygodniowo 1300€ na działalności na budowie, chałupa kupiona, auto 2018 rok a na życie 2k nie przekraczam. W AMSTERDAMIE nie w dusseldorfie jak ww zawodnik


@vonsaty: to wszystko zalezy od tego jakie gospodarstwo domowe. Zyjac w Warszawie mam wiecej wydatkow miesiecznie niz 2k euro. by nie byc goslownym wymienie Ci
  • Odpowiedz
@vonsaty no właśnie, taki poziom umysłowy reprezentujesz. Byle po pracy zajarać. Dlatego polska jest zbyt trudną planszą dla takich zawodników. A od wegetacji mi daleko, bo nie ogranicza mnie już etat, ale i tak nie zrozumiesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shrimpface: Ja nie mogę przekonać niebieskiego, bo "jak sobie tutaj nie radzisz, to tam tym bardziej". No tak średnio moim zdaniem, skoro sam przejazd przez granicę sprawia, że się lepiej czuję. XD
  • Odpowiedz
@shrimpface no właśnie za dobrze rozumiem. Ludzie dzielą się na warstwy społeczne i oczekiwania od życia. Zawody wymagające mniejszych kwalifikacji mają znacznie łatwiejsze życie na emigracji. Ale to nie powód żeby idealizowac wyjazd, bo minusów jest pełno, które ktoś, kto jest wymagający, dostrzeże dopiero sprawdzając to na własnej skórze.
W Polsce jest znów gorzej niż było parę lat temu. Złodzieje na każdym kroku, rozwarstwienie świadomości społecznej się pogłębia, czasy są niepewne.
  • Odpowiedz
@vonsaty skąd Ty wiesz ile mam majątku? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zyje już głównie z inwrstycji. Może dlatego nie mam na "#!$%@?" bo wolę myśleć o emeryturze w wieku 45lat na pasywnym dochodzie.
  • Odpowiedz