Wpis z mikrobloga

  • 1157
Jeżeli jesteś młody, pracowity, ambitny - już opuść Polskę. Nic dobrego cię tam nie spotka. Lada moment dojdzie do gigantycznego kryzysu na rynku pracy. Będzie zapaść, ogromne bezrobocie, bieda z nędzą.

#polska
#emigracja
  • 233
  • Odpowiedz
@sramil: Nigdzie nie napisałem, że złapałem Boga za nogi. Albo masz ból dupy albo problemy z interpretacja mojego komentarza. Przekaz jest taki, że wykonując gownopraca stać mnie na wszystko plus oszczędności. Nie pije najtańszego piwa, jak piłem to zawsze coś dobrego bo mieszkam w kraju który słynie z najlepszego piwa na świecie. Auto mam, jak nie było dzieci i pandemii to praktycznie co tydzień jakiś weekendowy wyjazd i dwa razy
  • Odpowiedz
@sramil i ostatnio rozmawiałem ze znajoma. Jej mąż w Polsce jeździ wózkiem za 3,5kzl w jakim kołchozie jebiac na Janusza. Żeby im starczyło ona musi tu sprzątać. On się boi tu przyjechać bo już lata ma swoje i zero języka i takich tam. To jest to co chce Ci powiedzieć bez obrażania Ciebie tak jak Ty próbujesz obrażać mnie. Gdybym robił to samo w Polsce to bym siedział na tagach przegryw
  • Odpowiedz
@Chaqq: Widać właśnie jak idzie ta zmiana tego chlewu. Przekonanie, że każdy tam jedzie robić na zmywaku top kek. Problem to się tu zacznie jak młodzi do 30 r.z. wykształceni z językami zaczną wyjeżdżać na większą skalę. Bo to klasa średnia powinna ciągnąć ten głupi naród, a tu się ją tępić zaczyna mocniej na każdym kroku.
  • Odpowiedz
@sramil: Zgadzam się. Gdybym był mądrzejszy jak byłem małolat i rodzice dali by mi jakiekolwiek mozliwosci rozwoju w Polsce to pewnie bym tam mieszkał i pracował. Chciałbym mieć w Tatry 300km a nie 1300. Ale niestety w domu byla bieda. Matka się mną mało co interesowała. Ja się wyprowadziłem z domu mając 17 lat. Pracowałem 5 lat w Polsce. Na myjniach samochodowych, budowach. Jak tylko trafiła się szansa to wyjechałem.
  • Odpowiedz