Wpis z mikrobloga

  • 1157
Jeżeli jesteś młody, pracowity, ambitny - już opuść Polskę. Nic dobrego cię tam nie spotka. Lada moment dojdzie do gigantycznego kryzysu na rynku pracy. Będzie zapaść, ogromne bezrobocie, bieda z nędzą.

#polska
#emigracja
  • 233
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lordon: W usa zarabiajac 2500 dolca na miesiac po porzadnym ubezpieczeniu zostaje ci na zycie 1000 tytanie intelektu xdddddd chyba ze chcesz jak pies zyjac naodkladac w stanach ile wlezie poki jestes przed 40
  • Odpowiedz
@Chaqq żyj dalej w gównie.


@shrimpface: no jesli nie znasz nawet jezyka ang jak sam wyzej przyznales i nie masz zadnych konkretnych umiejetnosci to owszem w Polsce gowno zarobisz. Ale po co generalizowac ze wszyscy powinni wyjezdzac. pracuje w Warszawie w IT od prawie 15 lat, i mam sie dobrze. Wyemigrowales do Londynu w ktorym nieruchomosci sa w cenach 5-6 razy wyzszych niz w Warszawie. Za zeszly rok na
  • Odpowiedz
@vonsaty: wez im nie tlumacz ok? Oni patrza na ceny wynajmu w Monachium, potem sprawdzaja minimalna krajowa w landzie i mowia, ze olaboga ale drogo. I potem to porownuja z Warszawa. Monachium z Warszawa. Tak, nie sciemniam :D sa jeszcze takie ananasy ktore np. potrafia porownywac jakis Torun z np. Berlinem i tez krzyczec, ze olaboga 60% drozej. A sa jeszcze tez tacy, ktorzy mieszkaja 50km od Lodzi, na wsi,
  • Odpowiedz
@sebek1987: No i widzisz, twoja decyzja jest całkowicie uzasadniona, bo w PL miał byś marne szanse na godne życie, a tam nie musisz się o nic martwić, ale powtórzę się, bo mój wpis został usunięty, sugerowanie młodej i ambitnej osobie, że emigracja to jedyny wybór jest idiotyczne. I widzisz, wiesz o co mi chodzi, jak wygląda życie większości emigrantów, jak zbierają z wystawek, jak wegetują w domu, nie mają znajomych
  • Odpowiedz
@vonsaty nie mów mi gdzie leży Essen, bo oglądałem tam mieszkania. Gdybym chciał mieszkać w malej Turcji, to nie jechałbym do Niemiec.
Miete to nie całe koszta życia. Życia, a nie koczowania. Mieszkałem w Düsseldorfie. Dobre mieszkanie w tym mieście, niekawalerka zaczyna się od 1000€.
Dołóż opłaty, ubezpieczenia, w tym za auto, zjedz zdrowo i uczęszczaj na zajęcia sportowe, cokolwiek, co znaczy normalne życie. 2k pęka bez problemu. Fajnie fajnie, ale
  • Odpowiedz
  • 1
@sramil mam problemy. Jasne, kazdy ma. Zachowuj się na forum jak człowiek cywilizowany. Chamówe i patologie uskuteczniaj przed swoją rodziną. Tutaj to nie działa.
  • Odpowiedz