Wpis z mikrobloga

  • 1157
Jeżeli jesteś młody, pracowity, ambitny - już opuść Polskę. Nic dobrego cię tam nie spotka. Lada moment dojdzie do gigantycznego kryzysu na rynku pracy. Będzie zapaść, ogromne bezrobocie, bieda z nędzą.

#polska
#emigracja
  • 233
  • Odpowiedz
Na razie jest pandemia i poziom frustracji ludzi wzrasta do maksymalnych poziomów. Ja jeszcze mam nadzieję, że będzie w porządku po ewentualnej zapaści na rynku.
  • Odpowiedz
@wkrk Na pewno za zimno? Myślałem że na południu, przy granicy z USA jest podobnie jak w Polsce (średnio, bo różnice temperatur większe).

No z tym autem to masz rację. Żyje się w ogóle w innym standardzie po prostu.

Ja mam tą wygodę, że pracuję w dużej korpo, i pewnie jakbym mocno przycisnął i poprosił, to za rok dwa dałoby się przenieść do innego kraju na tym samym "grade" więc mniej-więcej wyszedłbym na zero.

No to mam tak samo, chociaż musiałbym chyba przejść najpierw na minimalizm, bo mam tyle gratów, że trudno byłoby to przetransportować :) Ale to byłby największy z problemów - resztę zalatwiłbym bez większego problemu, bo firma amerykańska, więc byłoby to im nawet na rękę jakbym zmienił godziny pracy na te ich. A koszt pewnie szybko by się
  • Odpowiedz
@patryk-kabacinski-1 sprzątaczka nie zarobi 1500-1700€ tylko 1100-1300€ a i 1300€ dla sprzataczki to zajebista pensja XD
Kobiety na zachodzie mają dość mocno #!$%@?, że względu na feminizm. Średnia pensja kobiety z tym samym doświadczeniem na tym samym stanowisku jest o ok. 30% nizsza niż mężczyzn. Dlatego też feminizm na zachodzie jest dość popularny.
  • Odpowiedz
@sebek1987: ja jako operator xD nie programista cnc zarabiałem na lubelskiej wsi 3000-3200 zł xD teraz nadal pracuję jako operator cnc tylko w NL, na dwóch zmianach bez sobót wychodzi 2300 euro. Moim celem jest 3k euro miesięcznie bez sobót, dlatego uczę się niderlandzkiego i być może wyjadę do BE :)
  • Odpowiedz
@Uprzedzenie: Nie wiem jak to jest naprawdę ale wiele osób mówi, że w Belgii lepsze zarobki ale tez podobno większe podatki. Nigdy nie porównywałem, bo narazie nie zamierzam stad wyjeżdżać. W każdym bądź razie życzę powodzenia :)
  • Odpowiedz