Wpis z mikrobloga

  • 1157
Jeżeli jesteś młody, pracowity, ambitny - już opuść Polskę. Nic dobrego cię tam nie spotka. Lada moment dojdzie do gigantycznego kryzysu na rynku pracy. Będzie zapaść, ogromne bezrobocie, bieda z nędzą.

#polska
#emigracja
  • 233
  • Odpowiedz
@Szczodry_Pazdzioch: Patrzenie nieszablonowane to dobry pomysł, jest tylko pewien minus. Rynek jest mocno nasycony, konkurencja ogromna, co nie wymyślisz to już istnieje albo trzeba mieć sporą gotówkę i doświadczenie w prowadzeniu biznesu, żeby wprowadzić coś innowacyjnego na rynek
  • Odpowiedz
@angela09 rynek jest nasycony, to nie lata 90' zgadza się. Z gotówką nie do końca, bo jeśli masz plan to inwestor się znajdzie. Doświadczenia w biznesie konkurencja na początku też nie miała.

Zgadzam się z Tobą, ale pamiętaj że początki wszystkiego zawsze są trudne, jest strach i niepewność czy to za co się bierzemy nas nie przerasta. Ale wiesz co zaczyna być obecnie w cenie? Dostarczenie usługi/produktu w wyższym standardzie i
  • Odpowiedz
@Szczodry_Pazdzioch: Wiesz teraz jakie są czasy przez COVID. Ludzie wstrzymują się z inwestycjami, a klienci zamożni nie są tak bardzo chętni do wydawania pieniędzy jak przed pandemią
Masz jakąś konkretną usługę na myśli, czy generalnie wachlarz standardowych usług, tylko w lepszym wykonaniu / jakości / w wyższych cenach ?
  • Odpowiedz
@PanNocebo: Jedyne co mnie boli w Kanadzie to to, że byłoby zimno (a w australii za ciepło, nie dogodzisz) :D

Koszty życia pewnie są wysokie, może nawet stosunkowo wyższe niż w PL, ale też pamiętaj, że potem to szybko się wyrównuje, a jednak auto kupujesz tam w salonie a nie u handlusa, a mieszkasz w domku a nie w "apartamencie 24m2".

Ja mam tą wygodę, że pracuję w dużej korpo,
  • Odpowiedz
@angela09 covid zrobił przestój, ale inwestycje tylko czekają na zielone światło. Jak sytuacja zostanie opanowana, wszystko ruszy (to są moje założenia) z pełną mocą.
Nie mam na myśli nic konkretnego. A przynajmniej nie ujawniam ;) Klient lubi być wyręczany, a najlepiej żeby w ogóle nie musiał zagłębiać się w temat, na którym się nie zna.

Branza już zależy od Ciebie. We wszystkim można próbować posiąść kompetencje.

Tylko warto klienta nie próbować
  • Odpowiedz