Wpis z mikrobloga

  • 1157
Jeżeli jesteś młody, pracowity, ambitny - już opuść Polskę. Nic dobrego cię tam nie spotka. Lada moment dojdzie do gigantycznego kryzysu na rynku pracy. Będzie zapaść, ogromne bezrobocie, bieda z nędzą.

#polska
#emigracja
  • 233
  • Odpowiedz
@shrimpface: Popieram. Wyjechałem jak miałem 22 lata. Kierunek Belgia. Zero języka, zero wykształcenia. Wiadomo, że zaczynałem jak murzyn. Ale uczyłem się i pracowałem. Teraz mówię po niderlandzku jak ta lala. Zarabiam około 2,5k € jeżdżąc wózkiem widłowym. Różowa zbyt ambitna nie jest. Pracuje jako pomoc domowa. Mamy na wszystko za niedługo kupuje dom. Śmieszy mnie najbardziej gadanie, że łojej przecież to twoja ojczyzna, jak możesz mówić, że nigdy tam nie
  • Odpowiedz
wejsciu notariusz kosztuje 10-20k euro


@patryk-kabacinski-1: no jak kupujesz nieruchomość za milion euro, to może xD

serio, ja mam wrażenie, że najwięcej złego o emigracji mowią robole żyjące tam jak karaluchy i które są zadowolone po powrocie do polski, bo uda im się przywieźć to 50k PLN
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Jest jak mówisz. Najbardziej stęsknieni za krajem są ci co żyją jak szczury i po 10 razy w roku do Polski. Tu mieszkanie w 15 osób i zbieranie kepow na ulicy a w Polsce dwutygodniowy highlife. A tu wchodzą do Hindusa do sklepu i dumni jak nie wiem bo hindus wydukał dżeńdobry.
  • Odpowiedz
@shrimpface: Polecam ten styl, wyjechałam prawie rok temu i ani trochę nie żałuje. Inny poziom życia nawet jak zarabiasz ciut powyżej minimalnej krajowej.
  • Odpowiedz
@Szczodry_Pazdzioch: Użyj opcji odpowiedz. Tu jako wozkowy żyje lepiej niż jakiś „biznesmen” w Polsce. Mam tam znajomych i widzę co się #!$%@?. Pluje na ten kraj. A od karaluchów cisne takim jakich opisałem. Za granica #!$%@? gowno z pod siebie i wyciera dupe szkłem a w Polsce wielki figofago. Mógłbym zdobyć wykształcenie i wykonywać lepsza prace za jeszcze lepsze pieniądze ale za głupi i za leniwy na to jestem.
  • Odpowiedz