Wpis z mikrobloga

Ściana od północy. Elewacja położona 2 lata temu. Przez ostatnie 2-3 miesiące zielenieje na tym rogu. Pojeździłem po okolicy i tylko u mnie jest aż tak zielona. Dach też zielenieje od tej strony, ale tego tak nie widać. Ktoś poradzi czym i jak to zmyć i oczywiście jak zniwelować efekt na przyszłość? Nie spodziewałem się, że na nowym domu mogę mieć tak szybko coś takiego;/. Na strukturze nie oszczędzałem, więc raczej jakość materiałów odpada. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Ściana od kuchni.
EDIT. Wiem, że zielenieje bo od północy. U sąsiadów tego aż tak nie widać, więc trochę zdziwiony jestem.

#budownictwo #budujzwykopem #ogrodnictwo
KasparowGaming - Ściana od północy. Elewacja położona 2 lata temu. Przez ostatnie 2-3...

źródło: comment_1605598258nDwgtWLhUJVlDIVB6WBDdG.jpg

Pobierz
  • 23
@KasparowGaming: Dlatego najlepszy jest tynk silikonowy!
Na razie pozostają Ci środki doraźne, czyli czyszczenie.

Na początek spróbuj sama woda (karcherem) tylko ostrożnie. Jak to nie zda egzaminu to chemia, ale najpierw na małym fragmencie, bo różnie tynki reagują na chemie i mogą powstać odbarwienia (zwłaszcza w przypadku tynku akrylowego). Na przyszłość, jak będziesz odświeżał elewacje to pomaluj wszystko farba sylikonowa.
@Ingenieur: Ale to właśnie jest tynk silikonowy. Nawet patrzę na wiadro i jest to wyraźnie napisane. Tak jak napisałem w poście - nie oszczędzałem na tynku i nie pojechałem po taniości. Cały dom jest na silikonowym i dlatego moje zdziwienie. Miały być trwałe i "samoczyszczące".
@KasparowGaming: W tym roku czyściłem Karcherem, też północną ścianę, też tynk silikonowy, ale mineło jakieś 6 lat od położenia. Przy czym tynk zzieleniał ostanio, jak tuż za ogrodzeniem sąsiedzi wybudowali dom. Im bardziej zacienione tym bardziej będzie zielenieć. Nie sądzę, żeby tynk był kiepski, po prostu biologia...
Karcher z płaską dyszą + środek do czyszczenia elewacji i będzie cacy. Powtarzać do jakiś czas. U Ciebie do bani, że wejście masz z
Ja mam z marketu jakis mellerrud i poki co jest ok. Tylko u mnie sa takie wykwity-plamy. Rozrabiam w takiej maszynce do opryskow ogrodowych. Ja nie malowalem, ale karcherem tez zaczalem myc troche elewacje, zeby sie tak nie odznaczalo
@Pwado: Nie sądzę. Podmurówka pomalowana na czarno jest przykurzona piachem i jest po prostu mokra. Dach nad tą ścianą też ma zielone naloty, więc to raczej nie to. Cokół, o którym mówisz jest cały pociągnięty tynkiem z żywicy, więc wody pić nie powinien.
@KasparowGaming: Możliwe, ale dziwnie to wygląda. Mam u siebie taki sam cokol i on nigdy nie wyglada tak jak na Twoim zdjeciu. Nawet jak zacina ostro deszcz z danej strony. Nie mowie ze to glowna przyczyna, ale cos mi tu nie pasuje. Zauwaz, ze tam gdzie masz dach nad wejsciem nie ma zielonego nalotu. Mozliwe tez, ze masz zbyt waska opaske wokol domu i wilgoc z trawy ulawia rozwoj mchow/porowstow. Ja