Wpis z mikrobloga

Juz nie da sie sluchac tego jeczenia jak to niby bedzie fatalnie po #brexit

Jakos najbogatsze kraje Europy - Szwajcaria i Norwegia nie sa w UE i maja ku temu swoje powody .
Na bank formuuja tajne porozumienia handlowe z najwazniejszymi gospodarkami swiata a wy sie ekscytujecie bo BoJo costam pajacuje w wywiadach , prawdziwa gra jest zakulisowa .
To jest prestizowe panstwo przewodzace Commonwealth a nie jakas polska co tam nia mozna pomiatac i tak podkuli ogon .

Dla mnie to nawet lepiej bo mniejsza konkurencja na rynku pracy/mieszkaniowym .
Nie beda musieli doplacac na bankrutow typu Grecja/Hiszpania czy kolejne hamujace rozwoj lewackie dyrektywy z Brukseli .
Jeszcze zobaczycie Britiain bedzie Great again ( ͡£ ͜ʖ ͡£)

#uk
Pobierz
źródło: comment_1605554331LpCNkOaqgPnRp1bEiELOm0.jpg
  • 26
@CzerstwaBulka:

Jakos najbogatsze kraje Europy - Szwajcaria i Norwegia nie sa w UE

Trochę chybione przykłady, bo one nie są, no ale trochę są. Norwegia jest zobowiązana do implementacji znacznej większości prawa unijnego, w tym wszystkich 4 swobód i przepisów regulujących rynek wewnętrzny w ramach EOG. Szwajcaria podobnie, tylko na podstawie ponad 200 umów bilateralnych. Żadne z tych państw nie handluje z UE na zasadach WTO. Do obu tych krajów obywatele
@dddff: finansowe i to wystarczy.

@CzerstwaBulka +1, chociaz po tym co sie odpierdziela w UK to czasami mam wrazenie ze oni wychodza z EU bo jest za malo lewackie.

No ale mnie ciekawi jak sobie EU poradzi z kolosalnym dodrukiem euro, wzrostem zadluzenia o 20-30% PKB w ciagu roku (nawet Niemcy juz 2 miesiace temu mieli +15%) i ciagniecie bankrutow z basenu morza srodziemnorskiego. Przeciez hiszpania, portugalia, wlochy, grecja wlasnie dogorywaja.
@shaki24: ja bym kibicowal Unii jesli bylaby na zasadzie unitarnej federacji (jedno panstwo , jedna waluta i jedna armia , osobna administracja regionalna) a nie , ze kazde panstwo ma swoje (czesto sprzeczne) interesy . Aktualnie Niemcy de facto rozdaja karty bo maja najwieksza gospodarke .
@CzerstwaBulka: będzie fatalnie. inaczej jest być krajem siedzącym na ropie i światowa potega sektora finansowego, które z biegiem czasu zacieśniały związki z UE, a inaczej wyspa, która po dekadach bycia jednym z głównych graczy unii, nagle bez pomysłu wychodzi, ściągając przy tym obrus xDb przez ponad dwa lata nie byli w stanie wypracowac żadnego porozumienia. i ty to porównujesz do rigczowych krajów jakimi są Szwajcaria i Norwegia?