Wpis z mikrobloga

@bledny: Nie chcę ci psuć narracji, ale akurat produkty wymienione przez ciebie są udostępniane każdemu studentowi nieodpłatnie, wystarczy mieć e-mail studencki. Dlatego Autodesk zawsze szanowany będzie.
Szczerze jedynym softem, który jeszcze jest w lesie i każe sobie płacić za używanie przez studentów jest właśnie Matlab. Przynajmniej plusem jest niska cena dla studentów.
Nawet tak niebotycznie drogie oprogramowanie jakim jest Altium Designer jest udostępniany za darmo dla studentów, wystarczy wysłać zgłoszenie ze
@bledny: Eagle jest darmowy. Wszystkie programy Autodeska można mieć za darmo do nauki jeżeli jesteś studentem i uczelnia chyba nie musi brać udziału w żadnym programie. Co lepsze chyba tego Autodesknie sprawdza xdd.
Matlab ma tylko triala, pisze prace inzynierska w matlabie nie mając pełnej licencji tylko Trial który musze zmieniac co miesiac na nowy email. Polska taka jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Elnath: Nie mogłeś w Pythonie pisać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak studiujesz to prowadzący ogarniają darmową wersje matlaba na lewo dla studentów, tak to wygląda w Polsce XD u mnie na studiach było kilka programów załatwianych na lewo jeden jeszcze miał perfidnie ruskiego cracka i to dostawaliśmy od prowadzących


@Positano1: tak się dzieje, bo uczelnie są niedofinansowane, podobno na pwr jeszcze niedawno był matlab dla studentów, teraz kursy z matlabem pozostały, a programu nima xD
@Mikoma: okej, nie bombardujcie mnie już, już wiem xdddd Zaufałem na słowo prowadzącemu, że uczelnia wykupiła i tego nie sprawdzałem, ściągałem przez ich stronę gdzie musiałem się zalogować przez uczelniane konto czy jakoś tak, więc się domyśliłem, że to prawda.
@Cierniostwor: Imho racja. Te same rzeczy można zrobić w dowolnym języku programowania który ma zestawy narzędzi do łatwego tworzenia interfejsów, wykresów itd. chociażby w Node.js.
Matlab ma upośledzoną składnię i ciężko się jej używa i czyta.
@Wokawonsky - każda osoba z doświadczeniem w obu programach wie, że MATLAB jest o wiele sprawniejszym programem niż WolframAlpha. Używałem (i nadal używam) obydwu programów i uważam, że MATLAB jest o wiele lepszym programem dla osób, które mają już pewne doświadczenie. Wolfram Mathematica potrafi sypać się przy trudniejszych obliczeniach, a dodatkowo wymaga ciągłego czyszczenia zmiennych. Tworzenie raportów w Mathematice jest łatwiejsze, ale MATLAB potrafi o wiele szybciej wykonać zadane obliczenia oraz posiada