Wpis z mikrobloga

@Slamowir: jak studiujesz to prowadzący ogarniają darmową wersje matlaba na lewo dla studentów, tak to wygląda w Polsce XD u mnie na studiach było kilka programów załatwianych na lewo jeden jeszcze miał perfidnie ruskiego cracka i to dostawaliśmy od prowadzących
  • Odpowiedz
chyba nie powiesz mi że normalnym jest, że państwowa uczelnia piraci oprogramowanie prywatnej firmy XD


@Positano1: co to za uczelnia? Bo na PWR nie yło mowy o takich wałkach mieli serwer licencji i mozna było iśc do pracowni i tam robić sobie albo sobie kupić matlaba albo użyć opensource octave
  • Odpowiedz
@printf: na uczelni były oryginalne, chociaż zdarzyło się w jednej sali że byly piraty ale to jakieś matlaby stare były bo musiały być do jakiegoś stanowiska. Te pirackie oprogramowania dawali nam do domu żebyśmy mogli labki realizować w domu więc to było też trochę pójście na rękę, ale też pewnie dlatego że było mało sal i jakbyśmy chcieli wejść po zajęciach to nie było by kiedy, bo ciągle zajęcia są
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: Warto wspomnieć że odpowiednikiem Matlaba jest Mathematica (też płatna i nie tak super intuicyjna jak Wolfram). Wolfram sprawdza się na wykładzie albo do obliczeń na szybko
  • Odpowiedz
@typbezkasy95: Octave nie ma tylu toolboksów co Matlab, a jeżeli są już jakieś klony to marnej jakości. O ile jestem fanem open source, to jednak płatne oprogramowanie ma wiele zalet.
  • Odpowiedz
@AndyMendy: no uczelnia ma załatwić dostęp, a co? Tak się robi w cywilizowanych krajach, nawet w Polsce na takiej dość przeciętnej uczelni jak UMCS mam dostęp do oryginalnego softu. Matlaba jeszcze nie potrzebowałem używać, ale na przykład takiego eagle czy autocada już tak
  • Odpowiedz
@printf: jedno oprogramowanie do programowania sterowników plc dostaliśmy od prowadzącego, a matlaba mówili że mozna ściągnąć "za darmo", trochę przesadziłem mówiąc że rozdawali.
  • Odpowiedz
@Positano1: tak coś myślałem ze to te chytruski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DrDevil: tak tyle ze wiele zajec na uczeln to podstawowa obsługa matlaba. Jakieś operacje na macierzach. Implementacja filtrów. Bawienie sie w estymacje. Nie trzeba wcale tych toolboxów. Wystarczy plot i podstawowe funkcje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pewnie uczelnia ma licencje tylko za dużo z tym zabawy to lecą scrackowane wersje, tak samo się robi z Windowsami
  • Odpowiedz