Wpis z mikrobloga

Postanowiłem z ciekawości zrobić mały risercz i odnaleźć gdzie naprawdę mieszka Wojciech Cejrowski. Użyłem głównie informacji z jego książki o Arizonie. Udało mi się ustalić co następuje:
-po sloganie reklamowym firmy, którą prowadzi jego kumpel z miejscowości dotarłem do jej rzeczywistej nazwy - jest zarejestrowana w Dallas (TX)
-za grafikę na okładce odpowiada grafik z Teksasu
-niektóre fotografie zdradzają swoje lokalizacje - wszystkie miejsca, za wyjątkiem jednego w Nowym Meksyku, znajdują sie w Teksasie
-Cejrowski opisuje, że w jego miejscowości jest tylko jeden diner (restauracja), a numer jeden w karcie stanowi gumbo. Gumbo to kulinarna wizytówka Luizjany, która graniczy z Teksasem od zachodu.
-Słyszałem jakiś wywiad z Cejrowskim kiedy zaczął się lockdown i mówił, że są problemy z lotami do Europy i musiał najpierw dojechać samochodem do Atlanty (GA), a stamtąd polecieć do Amsterdamu. Podróż do Atlany z Teksasu to niezła wyprawa (w dodatku samochodem), a z Arizony to już podróż na drugi koniec kraju. Sądzę, że mieszkając w Arizonie można było bez problemu polecieć do Europy z sąsiedniej Califonii.
-kiedyś widziałem na FB Cejrowskiego fotkę z jego domu i na ścianie mignęło mi zdjęcie z Fort Worth (TX)
-z amerykańskiego rejestru ślubów wynika, że Cejrowski zawarł związek małżeński w Fort Worth (TX)
-Cejrowski ma/miał dom w Fort Worth (TX)
-Cejrowski w jednym z rozdziałów opisywał jak małe jest jego miasteczko i podał ilu dokładnie mieszkańców sobie liczy. Książka była wydana w 2014 roku. W USA spisy powszechne prowadzi się co 10 lat więc odpaliłem ten z 2010 roku. Niestety żadna osada w Teksasie, Nowym Meksyku ani Arizonie nie ma dokładnie tylu mieszkańców. Jest oczywiście cała masa z z populacją różniącą się o kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt osób, ale to szukanie wiatru w polu.

Podsumowując - bardzo możliwe, że Cejrowski mieszka w Teksasie, a nie w Arizonie. Warto dodać, że Fort Worth to zamożne przedmieścia Dallas, a nie ranczo na pustkowiu. Nie twierdzę, że ranczo nie istnieje, ale może ono wcale nie znajdować się tam, gdzie wskazuje autor :)

#cejrowski #csiwykop #wojciechcejrowski #bosoprzezswiat #texas #arizona #usa
  • 25
@inan: Ja wiem, że od tematu czasu trochę minęło, ale niech mi ktoś poda jedną, jedną jedyną osobę która ma 100% szacunek, nikt nie hejtuje itp itd? A co do Pana Wojciecha to to co mirki sobie tam wystukały i 'masakrowały" to tylko odbytniczy wysryw, nic poza tym. Nie od dziś wiadomo, że ludzie robią wszystko byle kogoś szkalować itp i nie od dziś wiadomo, że mirki w tym wiodą prym
@trevorekson Straszne lanie wody. Cejrowski jest postacią szkodliwa. Jest chyba najbardziej zarozumiałą osobą na świecie, która na wszystkich patrzy z góry, sieje antynaukowe torie i napuszcza ludzi na siebie. Pomijam już fakt, że kiedyś regularnie słuchałem jego audycji w Radiu Wnet. Pamietam, że przed wyborami w USA gwarantował BEZ WĄTPIENIA, że prezydentem będzie Trump, bo... on nie widział nawet żadnych plakatów Bidena. Chłopski rozum w najlepszym wydaniu. Mieszkać sobie w zagłębiu wyborców
XDDD Ładna odklejka, ale jak zacznę tłumaczyć to skończy się na tym, że będę pisał wszystko po kilka razy żebyś zrozumiał, ale koniec końców i tak tego nie zaakceptujesz, cóż. Co do USA to widocznie o 30 lat za mało pomieszkałem w USA i muszę uwierzyć Ci na słowo. Przecież tak gadała lewizna przy wybieraniu Trumpa i tak gadała prawizna przy wybieraniu bidena, a Ty zszokowany bo w tych czasach gdzieś plakatów