Wpis z mikrobloga

Postanowiłem z ciekawości zrobić mały risercz i odnaleźć gdzie naprawdę mieszka Wojciech Cejrowski. Użyłem głównie informacji z jego książki o Arizonie. Udało mi się ustalić co następuje:
-po sloganie reklamowym firmy, którą prowadzi jego kumpel z miejscowości dotarłem do jej rzeczywistej nazwy - jest zarejestrowana w Dallas (TX)
-za grafikę na okładce odpowiada grafik z Teksasu
-niektóre fotografie zdradzają swoje lokalizacje - wszystkie miejsca, za wyjątkiem jednego w Nowym Meksyku, znajdują sie w Teksasie
-Cejrowski opisuje, że w jego miejscowości jest tylko jeden diner (restauracja), a numer jeden w karcie stanowi gumbo. Gumbo to kulinarna wizytówka Luizjany, która graniczy z Teksasem od zachodu.
-Słyszałem jakiś wywiad z Cejrowskim kiedy zaczął się lockdown i mówił, że są problemy z lotami do Europy i musiał najpierw dojechać samochodem do Atlanty (GA), a stamtąd polecieć do Amsterdamu. Podróż do Atlany z Teksasu to niezła wyprawa (w dodatku samochodem), a z Arizony to już podróż na drugi koniec kraju. Sądzę, że mieszkając w Arizonie można było bez problemu polecieć do Europy z sąsiedniej Califonii.
-kiedyś widziałem na FB Cejrowskiego fotkę z jego domu i na ścianie mignęło mi zdjęcie z Fort Worth (TX)
-z amerykańskiego rejestru ślubów wynika, że Cejrowski zawarł związek małżeński w Fort Worth (TX)
-Cejrowski ma/miał dom w Fort Worth (TX)
-Cejrowski w jednym z rozdziałów opisywał jak małe jest jego miasteczko i podał ilu dokładnie mieszkańców sobie liczy. Książka była wydana w 2014 roku. W USA spisy powszechne prowadzi się co 10 lat więc odpaliłem ten z 2010 roku. Niestety żadna osada w Teksasie, Nowym Meksyku ani Arizonie nie ma dokładnie tylu mieszkańców. Jest oczywiście cała masa z z populacją różniącą się o kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt osób, ale to szukanie wiatru w polu.

Podsumowując - bardzo możliwe, że Cejrowski mieszka w Teksasie, a nie w Arizonie. Warto dodać, że Fort Worth to zamożne przedmieścia Dallas, a nie ranczo na pustkowiu. Nie twierdzę, że ranczo nie istnieje, ale może ono wcale nie znajdować się tam, gdzie wskazuje autor :)

#cejrowski #csiwykop #wojciechcejrowski #bosoprzezswiat #texas #arizona #usa
  • 25
  • Odpowiedz
@szzzzzz: ze względu na prywatność? na końcu książki jest informacja (która właśnie nieco zignorowałem) z prośbą aby nie szukać jego rancza
  • Odpowiedz
@inan: Weź chłopie zajmij się czymś bardziej podniosłym niż śledzenie człowieka, który w miarę jest w Polsce szanowany i nie jest jakimś kryminalistą lub oszustem, żeby go śledzić.
  • Odpowiedz
@Cayar: Nie śledzę. Nawet gdybym wiedział gdzie dokładnie stoi to jego ranczo to bym nie publikował adresu skoro sobie nie życzy. Po prostu poszperałem sobie i wyszło mi, że może ono być w Teksasie, a nie Arizonie. Teksas jest parę razy większy od Polski więc raczej nie uderzam w jego prywatność publikując coś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do tego szacunku... No ok, ma swoich fanów.
  • Odpowiedz
@inan: nie jest żadną nowością że Cejrowski mocno naciąga, a nawet kłamie w swoich programach i książkach

Tutaj mirek wystalkował jego willę klik

Tutaj inny mirek masakruje odcinek jego programu klik
  • Odpowiedz
który w miarę jest w Polsce szanowany


@Cayar: Obecnie to on jest szanowany już chyba tylko przez najbardziej zagorzałych zwolenników rządu. Sam lubiłem jego programy, ale jak mówi od kilku lat ciągle same głupoty i odrażające rzeczy to trudno jest to rozdzielić
  • Odpowiedz
@inan: mirek, tyle czasu minęło, daj znać jak idą poszukiwania. być może po prostu mieszka w hrabstwie tarrant (ze stolicą w fort worth) i dlatego tam mu urząd wydaje papiery?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ananasowy to była jakaś jednorazowa akcja w wolny wieczór :) nie sprawdzałem dalej. Kompletnie przestałem oglądać i słuchać Cejrowskiego kiedy zaczęła się pandemia, bo poziom foliarstwa przebijał skalę. Jeszcze jako wytrzymałem wybory i brednie o Trumpie.
  • Odpowiedz
@inan: ostatnio Cejrowski powiedział do Skowrońskiego, że gdyby ten dowiedzial się gdzie musiałby zmienić miejsca zamieszkania.
Może te rancho to taka metafora odległego miejsca, niekoniecznie na pustkowiu. Albo faktycznie Wojtek ma takie małe gospodarstwo jak Rod w Polsce tylko, ze w USA i ogarnia sobie wiejskie tematy.

Pamiętam, że pisał że mieszka dość blisko granicy z Meksykiem.

Ogólnie to wiadomo gdzie mieszka?
  • Odpowiedz
@inan Są dwie opcje, może specjalnie kłamie o swoim ranczu, żeby go nie znaleziono, a faktycznie mieszka w Texasie albo ma willę w Texasiw i dodatkowo ranczo w Arizonie, ale w to drugie wątpię, bo po co mu dwa domy jak w USA jest z pół roku.
  • Odpowiedz
@Ronaldinho: Wiesz, wedle książki ta jego chatka jest malutka i ledwo się trzyma. Trzeszczy, skrzypi, dach przecieka itd. Kiedy występował u Rachonia to wygladalo jakby siedzial sobie w jakims eleganckim gabinecie :)
  • Odpowiedz
@inan: dwa lata temu jak przeczytałem jego książkę, postanowiłem zrobić taki sam research. Widzę że pominąłeś dużo ważnych aspektów. W książce pisał że mieszka dzień jazdy konno od granicy, pisał też o odlegosci do Wallmarta, o poczcie w centrum itd.. W wywiadach dał kilka innych wskazówek, bliskość rezerwatu indian, odległość od szkoły, lotniska itd. Jeśli nie kłamie, to ranczo będzie gdzieś w pobliżu Tuscon. Miałem gdzieś kiedys zaznaczoną miejscowość która jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jank70071 Tak, sprawdzałem te miejsca, ale nijak mi do niczego nie pasowały. On wspomina w tej książce miejsca, po których teoretycznie można od razu namierzyć, gdzie toczy się akcja - sklep z antykami, wielkie ranczo, na którym można polować z helikoptera czy odległość od linii kolejowej. Wystarczy wpisać w Google polowania z helikoptera i są bodajże tylko dwa takie miejsca, ale znowu - nie pasują do reszty opisu. Chyba, że ranczo też
  • Odpowiedz