Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że koniki morskie są jedynymi w królestwie zwierząt, u których to samiec zachodzi w ciąże i rodzi małe? ;D

Niezłe z nich koniki. Niektóre już nawet kilka godzin po porodzie są w kolejnej ciąży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Morskie feministki są zachwycone dodatkowo z uwagi na fakt, ze podczas jednej akcji porodowej na świat przychodzi nawet 1500 dzieci-koni, z czego przeżywa jedynie 0,5%.

Morskie prawaki wszczynają morskie zamieszki, żeby zdelegalizować koniki.

XD

#nauka #ciekawostki #takaprawda trochę #heheszki #zwierzaczki
Pobierz Ytarka - Wiedzieliście, że koniki morskie są jedynymi w królestwie zwierząt, u któryc...
źródło: comment_1605347803cWsBtXKOWolH4ADUqEmZdT.jpg
  • 129
@Ytarka: Jak ma się mniej niż 12 lat :) Żartuje.
Kiedyś miałem fazę żeby wiedzieć wszystko. Udawało mi się odpowiadać na każde pytanie jak oglądałem 1 z 10. Teraz cofam się w rozwoju :) W tym roku nie przeczytałem jeszcze żadnej książki. Takie wyznanie na boku :)
@Ytarka: Chce powiedzieć, że nie wiem jak posty z mirko wchodzą na główną, ale zakładam że moderacja macza w tym palce bo ciężko jakieś kryteria do doboru, które by były wspólne dla wszystkich mirko postów trafiających na główną.
Właściwie to samce przechowują tylko zapłodniony skrzek. Był kiedyś gatunek żab które połykały skrzek i jaja dojrzewały w trzewiach samicy. Gdy się rodziły młode kijanki to właściwie rodziły się przez usta matki. W dodatku żaba ta w późniejszym czasie wykorzystywała swoja paszczę jako schronienie dla kijanek. O ile mi wiadomo żaba ta wymarła kilkadziesiąt lat temu.
O...chcą ją sklonować...https://weather.com/science/news/frog-mouth-birth-20130318