Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że koniki morskie są jedynymi w królestwie zwierząt, u których to samiec zachodzi w ciąże i rodzi małe? ;D

Niezłe z nich koniki. Niektóre już nawet kilka godzin po porodzie są w kolejnej ciąży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Morskie feministki są zachwycone dodatkowo z uwagi na fakt, ze podczas jednej akcji porodowej na świat przychodzi nawet 1500 dzieci-koni, z czego przeżywa jedynie 0,5%.

Morskie prawaki wszczynają morskie zamieszki, żeby zdelegalizować koniki.

XD

#nauka #ciekawostki #takaprawda trochę #heheszki #zwierzaczki
Ytarka - Wiedzieliście, że koniki morskie są jedynymi w królestwie zwierząt, u któryc...

źródło: comment_1605347803cWsBtXKOWolH4ADUqEmZdT.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@Ytarka: nie jedyne. U jakiś żab samiec nosi jajeczka na grzbiecie aż się wylęgną kijanki. U pielęgnicowatych często samiec zajmuje się ikrą, a samiczka płynie sobie w dal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ytarka: zmywarki są, pralki już są, żarcie na zamówienie jest, sex roboty, teraz naukowcy pracują nad sztuczna macica xd. Biorąc pod uwagę, że miłość to ściema to całkiem ładnie. Joł różowa - smieszkuje.
  • Odpowiedz
@Kubul: jak lubisz takie ciekawostki to jest książka Lucjana Znicza Osobliwości życia ziemskiego

@Ytarka: czytałem o tym sporo lat temu, nie pamiętam gatunku. Mogę tylko przypuszczać, że z tych o szerokich pyskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Rasteris: Zanotowane ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ja Czytałam tylko o żabach, które pod koniec cyklu godowego wykonują wspólne salto i wtedy samiec przechwytuje zapłodnione jaja i przykleja je do grzbietu, ale samicy ;D
  • Odpowiedz
@Ytarka: w świecie zwierząt są różne fikołki. Szczególnie w rozmnażaniu. Włącznie z gwałtami kazirodczym i na niemowlętach. U jakiejś muchówki najpierw wylęgają się samce, a są żywojajorodne. Potem pomagają siostrom się wydostać z matki i od razu się zabierają za nie.
  • Odpowiedz
  • 5
@Rasteris: chore #!$%@? te muchówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tu warto tez wspomnieć o podrywie pewnego pająka, który żeby zachęcić panią pajakową do bzykanka, łazi za nią z taką kulką (z robalem owiniętym pajęczyna), przypominającą kokon z jajkami, który nosi samica zanim się wylegną. Ona wtedy myśli „#!$%@? odpowiedzialny pająk, biorę go na ojca moich dzieci”. ;D
  • Odpowiedz
@Rasteris: @Ytarka: to ja tylko slyszalam, ze bullfrogi afrykanskie bronia swoje zabki dzieci przed drapieznikami, jak ich zbiornbik wodny wysycha to przekopuja tak zeby sie dostac do wiekszego zrodla wody, chociaz jak podaje wikipedia: Kontynuuje straż nad kijankami, nim będą potrafiły same zatroszczyć się o siebie, aczkolwiek może też pożreć część z nich xD
  • Odpowiedz
@Ytarka: ten pająk robi to z innego powodu, odwraca na jakiś czas uwagę samicy, żeby go nie zjadła. Kanibalizm u pająków to norma w zasadzie.
Z dziwności jakiś gatunek ryb zmienia płeć. Za młodu są chyba samcami i potem zmieniają się w samice. Jakiś gatunek ryb to same samice. Ale zabawiają się z samcami innego gatunku. Samce ich nie zapładniają, ale umożliwiają rozwój zarodka w ikrze. Takie dzieworództwo wspomagane.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: Tez slyszalalm o rybach zmieniających płeć, ale w zupełnie innym kontekście - ze żyją w grupkach kilku samców + samica i samiec jako para przewodząca grupie. I jak pani ryba umrze albo coś, to, żeby zapobiec anarchii, jej chłop zmienia płeć i bierze sobie do pary jednego z ziomków i od tej pory znowu wszystko jest normalnie :3
Nie wiem na ile to są tezy naciągane a na ile rzeczywiście
  • Odpowiedz